Utkání nabídlo dva odlišné poločasy. Zatímco v první půli se hrál otevřený, rychlý a útočný futsal, druhé dějství bylo ve znamení taktiky.

Hlavně první sedmiminutovka byla na branky bohatá. Právě za tuto krátkou dobu vyhrávalo Kladno už 4:1. „Vedeme o tři branky a pak náskok ztratíme,“ nechápal po utkání Müller. Filinger a následně nádherný lob Štorce přes půl hřiště totiž náhle snížil stav na pro Kladno nebezpečných 4:3.

Benago bylo ve druhé půli o trochu lepším mužstvem, ale chyběla mu přesnější muška. Mnohdy si navíc zatopilo samo, čehož ve 25. minutě využil Müller, který zvýšil na důležitých 5:3. „Srážely nás individuální chyby,“ přiznal po utkání asistent trenéra hostů Petr Kubálek.

Jenže těch se nevyvarovali ani Kladenští. Především častá vyloučení vedla k tomu, že se z trestného kopu trefil Filinger a vrátil tak Zruč zpátky do hry. Čtyři minuty před koncem i s pomocí power-play dokonce vyrovnala na 5:5.

„Necháme se třikrát zbytečně vyloučit, a soupeř pak může využít trestných kopů. Hráčům to určitě vytknu, protože nám to málem prohrálo zápas,“ čertil se trenér Kladna Petr Hlaváč.

Když domácí Vincenc v závěru selhal ve dvou stoprocentních šancích, vypadalo to na remízu. Zmatků před brankou hostujícího brankáře Klímy však využil Chaloupka k dovršení hattricku. Benago už se na další vyrovnání nezmohlo.

„Kladno vyhrálo se štěstím. My jsme dnes hráli opatrněji, protože nás čeká televizní utkání a nikdo se nechtěl vyfaulovat,“ prohlásil Kubálek. „Bylo to zasloužené vítězství, ale přiznávám, že se štěstím. Poznáme až na konci soutěže, jak se ty tři body zúročí,“ prohlásil Hlaváč.

SK Kladno - Benago Zruč nad Sázavou 6:5 (4:3)
Branky: 2., 6., 37. Chaloupka, 8., 25. Müller, 7. Junek - 4., 16. Štorc, 10., 32. Filinger, 36. Brožek.
Rozhodčí: Smreček, Černý. Diváci: 130.
Kladno: Manda – Müller, Junek, Vincenc, Chaloupka, Vymětalík, Jaráb, Čurda, Vašák, Fitko.
Zruč nad Sázavou: Klíma – Brožek, Chrobák, Filinger, Fitzel, Simitči B., Stojaník, Štorc.

Patrik SANDEV