Atletická extraliga přinesla řadu výborných výsledků, ale největší hvězdou byla famózní běžkyně Lada Vondrová. V barvách USK Praha slavila dvě vítězství a vytvořila si tři osobní rekordy.

Kladenské týmy vybojovaly čtyři vítězství. K tomu je však třeba připočíst ještě dva chodecké triumfy. Sourozenci Vít a Klára Hlaváčovi zazářili už 11. července v Novém Městě nad Metují. Vít byl navíc v sobotu šestý ve stýplu.

Spoustu bodů získali tradičně vrhači. Kouli vyhrál hostující Ladislav Prášil a disk Tomáš Voňavka. Eliška Staňková vyhrála disk, Hillen Jamesová, vrhačka pocházející z Trinidadu a Tobaga, zase kouli.

„Jsem v plné přípravě na mistrovství republiky. Ještě v pátek jsem v posilovně navzpírala spoustu tun. Ani jeden pokus jsem správně netrefila, ale za výkon jsem spokojená,“ uvedla české diskařská jednička k vítěznému pokusu 57,11 metru.

Vycházející spriterská hvězda Matěj Krsek skončil na dvoustovce druhý za Janem Jirkou z Olympu, ale časem 20,94 vytvořil klubový rekord a porazil slavného dukláka Pavla Masláka.

Svěřenec trenérky Hany Větrovcové byl ze svého času překvapený. „Vůbec jsem takový čas nečekal. Myslel jsem, že budu mnohem pomalejší. Před časem jsem měl zdravotní potíže a posledních dnech jsem se v tréninku necítil moc dobře,“ divil se dvacetiletý atlet, který si osobní rekord vylepšil 37 setin.

Cennými druhými místy přispěli do kladenských součtů také tyčkařka Nikola Pöschlová a výškař Lukáš Beer. Dan Lehár si na čtyřstovce zaběhl osobní rekord 47,17 a celkově skončil čtvrtý.