Letos se udál další milník její kariéry - Míša se probojovala do reprezentačního výběru, se kterým vybojovala svoji první medaili z evropského šampionátu.

Míšo, reprentační dres jsi oblékla poprvé. Jaké jsou tvé dojmy z celé přípravy a turnaje?
Z přípravy jsem byla docela zklamaná, protože jediné společné soustředění těsně před ME byl Pražský softballový týden a kvůli kolizi termínu s ME žen se nezúčastnily žádné výběry žen či juniorek. Tudíž jsme si akorát vyzkoušeli stát na pomalý nadhoz. Když jsme přijeli do Ostravy, měli jsme si dát přátelský zápas s Holandskem, ale kvůli dešti se zrušil a tak jsme měli jen jeden trénink v neděli. Turnaj byl jinak dobře obsazen a skvěle zorganizován. Organizátorům patří velký dík, dali do toho všechno. Bylo to moje první Mistrovství Evropy, takže trochu nervozita, ale jinak jsem si to náramně užívala.

Jaké jsi v týmu zaujímala místo a v jakých zápasech jsi hrála?
Hrála jsem nejčastěji na druhé metě, jednou jsem byla i na třetí a v zápase proti Němkám v zadním poli. Zahrála jsem si proti Německu, Británii, Rusku, Ukrajině, Itálii a dokonce i finále proti Holanďankám.

Na turnaji jste si vedli velmi slušně, které zápasy byly nejtěžší a proč?
Nejtěžší zápasy byly stoprocentně proti Holandsku. Bylo třeba se plně koncentrovat. První zápas s Německem také nebyl lehký, dost nás překvapili. Itálie je všeobecně známá, že kouše až do konce. S Ruskem jsme se moc koncentrovat nedokázali a mezi lehčí zápasy určitě to nepatřilo.

Titul vám unikl jen o kousek. Kde byla slabina českého týmu?
Ve finále se nám nedařilo dobře pálit a nadhazovačky měly problém se trefit do "kapesníkové" strike zóny, tudíž bylo i pár met zdarma pro holandské pálkařky.

Co ti ME dalo a co je nejhezčím zážitkem?
Zkušenosti, sranda, radost, ale i smutek. Nejlepší bylo, když jsme dokázali po náročném dni porazit Holandsko. To nám na chvíli zajistilo neporazitelnost.

Začala jsi nejdřív baseball s klukama, hrála si několikrát ve výběrech Little League, hostuješ i do pražského týmu, potkala jsi několik trenérů. Co ti z toho dalo nejvíc a kteří trenéři tě podle tebe výrazně ovlivnili?
Nejvíc jsem si vzala z Ameriky, kam jsme s Junior League výběrem postoupili na Světovou sérii. V USA je úroveň úplně jinde a byla to velká zkušenost se utkat proti týmům z různých koutů světa. Nejvíc mi toho dali trenéři Petr Baroch a Petra Kolkusová. Oba dva jsou velice zkušení a dělají svoji práci dobře. Díky nim jsem tam, kde jsem.

Jaké byly oslavy a kde má místo tvá první medaile v české reprezentaci?
Oslavovali jsme tak, že jsme se pořádně nadlábli a potom ten, kdo chtěl ještě zůstat, šel slavit do jednoho klubu na Stodolní. S holkama jsme si pěkně zatančili. Medaile má svoje místo nad postelí.

Co tě v létě a ve zbytku sezony ještě čeká?
Teď mě ještě čeká evropsko - africká kvalifikace o postup na již zmiňovanou Světovou sérii, mezinárodní turnaj Joudrs Cup a na podzim pak poslední kola ligy a finálové turnaje.

Rozhovor připravila: Natálie TAUCHENOVÁ