Český svaz aerobiku musí sice ještě zveřejnit „oficiální“ seznam reprezentantů, nicméně již nyní můžeme oznámit, že každému z kladenských klubů se alespoň jedna nominace povedla:

Ve Sportovním klubu MK Kladno Michaely Diviš panuje veliká radost z 1. místa a nominace kadetského týmu aerobic performance „CAR RACE“ (Klucová, Veselá, Neumannová, Lukavská, Hadrbolcová, Šolínová) - trenérky Sabina Škrabská a Michaela Diviš.

Sport Academy Kladno sester Proškových pojede na Evropu s juniorským týmem aerobic performance „CHARLIE CHAPLIN“, který vybojoval 2. místo a nominaci (Filipovská, Polcarová, Hrabovská, Melková, Doušová) – trenérky Jindřiška Prošková a Klára Prošková. Na Evropě bude bojovat i Jindřiška Prošková v nové kategorii MASTER 30+ a 35+

Aerobic club Diamond pod vedením Veroniky Slukové, který spolupracuje s klubem AC Angels Rakovník, vybojoval 3. místo a nominaci v kadetské kategorii sportovního aerobiku trojic (Sabrina Nguyen, Marie Doležalová, Gabriela Uriková) – trenérka Liu Do Thuy a Markéta Voráčková.

FIT Studio Venuše Zory Moudříkové se nominovalo na mistrovství Evropy 2. místem v dospělé kategorii stepů (Řehořová, Frolíková, Pospíšilová, Nedvědová, Ciplová, Růžičková, Drožová) – trenérka Iveta Radostová.

Za zmínku ještě stojí skutečnost, že i nejmenší tým stepařek z Venuše 8 – 10 let vybojoval 2. místo, ale jelikož se tato dětská kategorie evropských a světových šampionátů neúčastní, tak si musí děvčata ještě na svoji mezinárodní „slávu“ počkat (trenérkou je opět Iveta Radostová, které s přípravou týmu 8 - 10 let pomáhají Monika Hamouzová a Veronika Pospíšilová).

Aerobic Dancers Kladno Lenky Procházkové proměnil hned dvě nominace - dospělý tým fitness grande 3. místo (Dryjáková, Machová, Smrčková, Zadáková, Štveráková, Bízková, Zderadičková) – trenérka Magdaléna Husáková, kadetský tým fitness grande 3. místo (Dragounová, Hanzáková, Holoubková, Léblová, Stříhavková, Trešlová, Šimková, Loudová) – trenérky Gabriela Čermáková, Anička Ondřejková, Magdaléna Husaková.


Závodů se zúčastnily samozřejmě i další týmy všech klubů a jelikož před evropským šampionátem ještě čeká všechny závodníky a jejich trenéry 18. – 19. 5. klání v Lounech o koncovou nominaci na podzimní mistrovství světa, které se uskuteční v Holandsku, tak doufáme, že příště přineseme informace i o nich.

Hodně štěstí.

Jitka ŠVIHÁLKOVÁ

 

Academy musí přidat

Za klub Sport Academy Kladno jede na ME reprezentovat Jindřiška Prošková - kategorie MASTER 30+ a 35+ a dále pak AE PERFORMANCE 14-16let sestava s názvem Charlie Chaplin - Anna Hrabovská, Lenka Melková, Marie Filipovská, Nella Doušová a Anita Polcarová. „Musím říct, že s Chaplinem na to, že od začátku letošních závodů jednoznačně vedl, nám spadl hřebínek, protože do finále šla děvčata ze třetího místa a nakonec vybojoval stříbro. Ač nerada, tak musím uznat, že výsledky byly spravedlivé a my máme rozhodně co zlepšovat. Puberta je hrozná věc a i přesto, že k tomuto věku to patří (sama jsem jí měla bouřlivou), tak přístup k trénování ze strany děvčat je opravdu tvrdý oříšek,“ našla i kritickou notu Klára Prošková.

Ta ale věří, že se dívky poučily, že nic není zadarmo a že společnými silami udělají maximum, aby byly všechny spokojené jak s výkonem, tak s výsledky. „Přeci jen v tomto týmu holky na tyto nominace čekají již pěkně dlouhou dobu.“

Pro sestru Jindřišku našla jen pochvalná slova. „Neznám nikoho s takovým srdcem pro tento sport,  závodění si užívá. Kdybych tvrdila, že není nervózní, tak bych lhala, ale ona má srovnanou hlavu a podpora ze strany jak závodníků, tak ostatních trenérek i rodičů je maximální. Sebe nepočítám, protože neexistuje nikdo, kdo by ji to přál víc než já. Kdo nás zná tak ví, že jsme spřízněné duše a nás vztah je výjimečný a já jsem na Jindřišku neskutečně pyšná,“ řekla Klára Prošková a zároveň poděkovala partnerovu Jindřišky Martinovi a jejich mamince. „Bez nich by to nešlo vzhledem k tomu, že Jindřiška je sama maminkou a má svoji rodinu,“ dodala s tím, že v Krakově udělá Sport Academy  maximum, aby i výsledky pro nominaci na MS byly co nejlepší a mohly si společně užít i vrchol sezóny v holandském Leidenu.

Rudolf MUZIKA