„Je to velký úspěch. A mohl být ještě větší, ale zase nemůžeme chtít úplně všechno. Máme šest zlatých, pět stříbrných a dva bronzy,“ chválil Jakub Kubálek, člen výboru A.C. TEPO Kladno.

Ve žlutých kladenských dresech zazářily dvě Terezy. „Skokanka Vlková vyhrála dálku a trojskok. Sprinterka Lamačová ovládla obě nejkratší disciplíny a splnila limit na Evropu. Obě byly famózní,“ líčil Kubálek.

Tomáš Dvořák na překážkách nejdřív Kladeňáky vylekal, ale pak se nestačili divit. Špatně totiž naběhl na první překážku, což se projevilo ještě v první mezeře.

„Byl poslední, jenže potom nahodil turbo a ještě vyhrál. Bylo to něco neuvěřitelného, v podstatě se znovu rozbíhal. Navrch vyhrál i dvoustovku ve skvělém čase,“ vykládal nadšeně funkcionář.

Kladenské medaile

ZLATÉ: Tereza Lamačová (100 a 200 m), Tereza Vlková (dálka a trojskok), Tomáš Dvořák (110 př. a 200 m)

STŘÍBRNÉ: Jan Ullman (400 m), Marián Dražan (1500 m), Radana Lapáčková (2000 m př.), Vendula Holečková (kladivo), Klára Hlaváčová (10 km chůze)

BRONZOVÉ: štafeta chlapců 4x100 m, štafeta dívek 4x400 m

Víc ale čekal od štafet. „Dorostenky i juniorky při sprintu pokazily předávky. Kluci nepředali v dlouhé dorostenecké štafetě. To trochu zamrzí. Obrovskou smůlu měl Kryštof Alexa v závodě na 5000 metrů. V cíli byl na setinu stejně jako třetí v pořadí, ale cílová kamera ho odsunula na čtvrté místo,“ krčil rameny.

„Kvůli nesmírnému vedru byli v pohotovosti zdravotníci, ale k ničemu vážnému nedošlo. Šampionát se líbil, ohlasy od trenérů z jednotlivých výprav jsou pozitivní. My se radujeme z medailí a z toho, že se kladenská mládež dokáže prosazovat, což je velký příslib do budoucnosti,“ neskrýval úsměv.

ATLETICKÁ ELITA MÍŘÍ DO ZLÍNA

Hned další víkend se koná ve Zlíně šampionát dospělých a také tam má kladenská atletika své želízka v ohni.

„Ve hře bude především naše silná vrhačská sekce, ať už se jedná o koulaře, kladiváře, nebo diskařku Elišku Staňkovou. Ta má asi největší šanci na medaili. Bohužel bude ve stejné disciplíně chybět Tomáš Voňavka, který je zraněný. Přesto si myslím, že se nebudeme vracet s prázdnou,“ zahleděl se Kubálek pár dní dopředu.

A jak budou závodit talentovaní kladenští čtvrtkaři Matěj Krsek a Daniel Lehar? „Ladí formu. Myslím, že když se to dobře sejde, tak by mohl především Matěj zaběhnout pěkný čas,“ dodal.