„Jedná se o první akci tohoto druhu pro naše děti a musím říci, že se povedla na výbornou. Ohlasy na výlet jsou opravdu pěkné, máme z toho všichni radost. Určitě budeme v návštěvách mezi jednotlivými středisky pokračovat. Je to inspirativní jak pro nás dospělé, tak pro děti, které si to opravdu moc užily,“ je spokojená s výletem Jitka Literová.

Do Řepice přijela celá výprava z Kladna na pozvání Jitky Miglové, která je hlavní vedoucí tamního střediska Dětí na startu. V Řepici jsou do projektu DNS zapojeni od září 2019 a Jitka Miglová spolu s Monikou a Pavlínou Majerovými připravily pro malé Kladeňáky parádní program. V této malé jihočeské vesničce mají perfektní zázemí a podporu paní starostky.

Děti se doslova vyřádily v místní Ratejně (multifunkční sál), na úžasném Pastelkovém hřištia ještě zvládly ujít sportovní okruh OKOLO JASLOVA (3,46 km).

Na všechny malé sportovce ve věku od tří do osmi let dohlíželo celý den šest trenérek ze Sportklubu Kladno. Těm se spolu s týmem z Řepice, včetně mužského zástupce v podobě pana zdravotníka, podařilo celý úterní program zvládnout na jedničku, a tak mohl být závěr výletu korunován rozdáním medailí za splnění výšlapu na kopec Jaslov.

„Chtěla bych touto cestou ještě jednou moc poděkovat všem z Řepice. Postarali se o nás báječně a tamní děti moc rádi přivítáme na oplátku zase u nás na Kladně,“ uvedla na závěr vedoucí Sportklubu Kladno Jitka Literová.

Sportklub Kladno momentálně zaštiťuje 21 středisek Dětí na startu napříč Kladnem, bližším i vzdálenějším okolí. Jedná se o největší základnu tohoto celorepublikového projektu.

JITKA ŠVIHÁLKOVA