Medailová bilance Kladeňáků z víkendového šampionátu na pražské Julisce je lichotivá. Vybojovali 2 zlaté, 7 stříbrných a 2 bronzové. Je však třeba přiznat, že většinu cenných kovů získali již relativně známí a úspěšní zástupci starší kategorie. Dorostenci musí na republikovou úroveň teprve dorůst.

V juniorské kategorii splnili dva závodníci limity na mistrovství Evropy. Podařilo se to Radaně Lapáčkové ve stýplu a Tomáši Dvořákovi na 110 metrů překážek. Sedm atletů se na Gigantu nominovalo na nadcházející mezistátní utkání v Banské Bystrici. Kromě dvou výše jmenovaných budou reprezentovat Marian Dražan, Tereza Vlková, Tereza Lamačová, Tomáš Majer a Veronika Štemberová.

Výjimečně silný ročník 2004

„Potěšily mě oba limity, rekord mistrovství Lamačové v dálce 614 centimetrů, Dražan zaběhl stýpl jen vteřinu za limitem na evropský šampionát, pěkně závodila Štemberová v tyči, koulař Stehlík předvedl rovných 17 metrů,“ ohlédla se za dvěma dny v Praze Hana Větrovcová, vedoucí výpravy a členka výboru A.C. Tepo Kladna, v němž má na starosti mládež.

„Ročník 2004 je výjimečně silný. Kromě Radany Lapáčkové do něj patří všichni junioři, co se na Julisce prosadili,“ pokračovala Větrovcová. „Několik atletů skončilo těsně pod pódiem. Jen dva centimetry od bronzu byla oštěpařka Natálie Gengelová, Tereze Lamačové chybělo na dvoustovce devět setin a další ‚bramborovou‘ pozici si připsala tyčkařka Natálie Krubová.“

Dorostenecká kategorie za juniory trochu zaostává a bude nejspíš nějakou dobu trvat, než mladí závodníci dorostou. „Ve sportu je běžné, že silná generace přichází ve vlnách,“ poznamenala trenérka.

„Vypíchnout bych mohla stříbrného sprintera Dominika Mráčka, pátého v tyči a šestého na krátkých překážkách Štěpána Pastrňáka, ve vrzích dorůstá Šimon Černý, který skončil čtvrtý v disku a šestý v kouli. Pátá byla v trojskoku Markéta Chaloupecká,“ vyjmenovala ještě ne zcela vybroušené talenty.

Medailisté z juniorského MČR

Radana Lapáčková 3000 m př. 10:28,05, zlato, 3000 m 9:56,02, stříbro

Tereza Vlková dálka 6,14, zlato

Tomáš Dvořák 100 m, 10,93, stříbro, 110 m př. 13,74, stříbro

Marian Dražan 3000 m př. 9:08,10, stříbro

Tomáš Majer 400 m 48,01, stříbro

Veronika Štemberová tyč 3,95, stříbro

Petr Stehlík koule 17,00, bronz

Medailisté z dorosteneckého MČR

Dominik Mráček 100 m 11,04, stříbro

štafeta chlapci 4x100 m 43,35, bronz