Na Městský stadion Sletiště zamíří čtyři stovky mladých atletů z nejlepších školních družstev z celé České republiky. A kamery České televize budou opět při tom prostřednictvím přímého přenosu na ČT sport.

Na tiskové konferenci, která se uskutečnila v pondělí 29. května v konferenční místnosti Sport hotelu Sletiště, představili organizátoři zástupcům médií podobu, harmonogram, doprovodný program i hosty této vrcholné mládežnické soutěže. A přišli je podpořit také nejvyšší představitelé města.

„Jako žák jsem se těchto atletických soutěží také účastnil. Startoval jsem většinou jen v městských a okresních kolech, do krajského jsem nikdy nepostoupil. Běhal jsem šedesátku, štafetu a skákal jsem do výšky. Moje výkonnost se však zastavila na 140 cm. Tenkrát jsem ještě skákal stredlem, protože dnes běžný flop teprve začínal. Na školní závody mám velice dobré vzpomínky. Pohár rozhlasu i Sportovní liga se mi velice líbí a město Kladno se vynasnaží vytvořit této akci maximálně kvalitní podmínky,“ uvedl primátor Statutárního města Kladna Milan Volf.

Talentovaný kladenský sprinter Matěj Krsek (100 m, 200 m, 400 m), student Sportovního gymnázia Kladno, už má za sebou nejen několik startů v Poháru rozhlasu, ale v loňském roce také vystoupení na mistrovství Evropy atletů do 17 let v Gruzii. Tam postoupil do finále běhu na 200 metrů a skončil na výborném 7. místě. Stovku dokázal zaběhnout za 10,94 s a je držitelem českého žákovského rekordu na 300 m časem 34,29 s.

„Samozřejmě na školní atletické soutěže rád vzpomínám. Jednak jsme strávili celý den mimo školu a také jsme společně usilovali o co nejlepší výsledek našeho kolektivu. Právě specifická atmosféra, že nebojujete pouze za sebe, ale za své družstvo, a že můžete porovnávat síly s ostatními týmy, se mi líbila. V okresním kole jsme většinou uspěli, ale z krajského se nám už do republikového finále nepodařilo postoupit. Všem, kteří to letos dokázali, přeji úspěch,“ řekl český juniorský reprezentant Matěj Krsek, jehož cílem je jednou dosahovat ještě lepších výkonů než Pavel Maslák.