Trenérka Hana Valentová ocenila, jak se její svěřenkyně za poslední rok herně posunula. "Hodně na sobě pracuje a jde si za svým. Má vlastnosti, které potřebuje mít," řekla bývalá vynikající reprezentantka a připomněla, že v této kategorii mají ještě jednu talentovanou hráčku, o rok mladší Andreu Slámovou, jež figuruje v projektu Hledáme budoucí olympioniky.

"Bohužel onemocněla a nedávno ještě podstoupila operaci prstů, jinak má našlápnuto do reprezentace. Lucie se jí ale v tuto chvíli přibližuje," prozradila Valentová s tím, že obě hráčky pocházejí z Hředel na Rakovnicku, kde ženy Kladna hrají druholigové zápasy! "Na Kladně nemáme halu, ve které bychom mohly hrát soutěžní utkání," posteskla si trenérka a dodala, že obě mladé hráčky jsou členkami druholigového celku.

V Havířově měla Maurerová těžkou čtyřčlennou základní skupinu, z níž postoupila jako druhá. O postup mezi posledních osm porazila Kovaříčková 3:1 (Dobré), ve čtvrtfinále vyřadila obrovský český talent, o dva roky mladší Kodetovou (Slavoj Praha) 3:1, a až mezi posledními čtyřmi ji vystavila stopku pozdější vítězka turnaje, domácí Ščibraniová (1:3).

"Měla na ni. Bohužel Lucie v koncovce čtvrtého setu zkazila za stavu 7:8 servis. To byl rozhodující moment. Jinak zaslouží pochvalu," řekla Valentová, která zároveň pracuje jako předsedkyně komise mládeže České asociace stolního tenisu.

Ve čtyřhře došla Maurerová až do finále, kde spolu s Gallerachovou (Havlíčkův Brod) podlehly plzeňskému páru Čákorová, Jaramillo 0:2.