Tento juniorský taneční pár již druhým rokem vede republikový žebříček nejen ve standardních tancích, ale obsazuje také přední příčky v latině a kombinaci deseti tanců, což je kombinace obou disciplín (standardu i latiny). Od roku 2015 jsou tanečníci rovněž členy Národní juniorské reprezentace.


Po finálových umístění na Mistrovství České republiky ve všech kategoriích, kterého se účastnili na počátku roku 2017 se tanečníci zaměřili především na účast na zahraničních soutěžích a jejich hlavním cílem bylo nominovat se stejně jako v roce 2016 na Mistrovství světa ve standardních tancích.


Letos se zúčastnili několika soutěží v Itálii, Maďarsku, Chorvatsku, Slovensku, Německu a Kypru. Nutno zmínit, že na těchto otevřených národních mistrovstvích jednotlivých států si odvezli vždy finálová umístění s konečnými výsledky: tři zlaté medaile, tři stříbrné a tři bronzové medaile. Úspěšně tak reprezentovali nejen Českou republiku, ale také svá rodná města Kladno a Buštěhrad. Spolu s výbornými výsledky ze seriálu domácích soutěží Taneční ligy se jako druhý pár nominovali na Mistrovství světa kategorie Junior II ve standardních tancích, které se konalo v září v Bratislavě. Celé prázdniny se připravovali společně s domácími i zahraničními trenéry na tuto velkou taneční událost, kde se zařadili na 37. místo při účasti 76 párů světa. Vzhledem k věku čeká tanečníky v příštím roce přechod do vyšší věkové kategorie – Mládež a tudíž nutnost absolvovat několik mezinárodních soutěží a soutěží taneční ligy,které jsou nezbytné pro kvalifikaci na domácí šampionáty.


"Velkým překvapením pro nás i naše trenéry bylo plynulé zařazení mezi světovou taneční špičku v kategorii, kam věkově spadáme až příští rok. Po šesti tanečních soutěžích jsme se s Honzou dostali v rámci světového ranklistu kategorie mládež, který čítá více než 1200 tanečních párů z celého světa na 55. místo, což je výborná startovací pozice pro následující sezonu," říká tanečnice Eliška Plachá.


Jan a Eliška letos oslavili společné pětileté působení na tanečním parketu. Tanečníci spolu tráví kromě středy, kdy nemají trénink prakticky všechen čas, včetně víkendů, kdy vyjíždí do zahraničí na soutěže. V letošním roce například společně nacestovali úctyhodných 26 500 kilometrů.


To vše by samozřejmě nebylo možné bez rodičovské podpory a zázemí a podpory partnerů, Středočeského kraje, společnosti TEPO Kladno s.r.o a Backaldrin Kladno, kteří v letošním roce Jana a Elišku v jejich úsilí podpořili.