Cesta do finále ovšem nebyla vůbec jednoduchá. A tým mužů se pro letošek probojoval do extraligy přes baráž v druhé nejvyšší soutěži - 1. ligy. Baráž o udržení mezi extraligovou elitou v loňském roce musely zase podstoupit ženy, které nakonec úspěšně nejvyšší soutěž zachránily.

Nyní je situace zcela odlišná. Po základních kolech extraligových závodů se kladenská atletika nejen baráži vyhnula, ale navíc se probojovala do vrcholných pater tabulky a bude tak soupeřit v Hodoníně na republikovém finále s těmi nejlepšími.

Družstvo mužů má letos stabilní a velice kvalitní soupisku. Do finále tak jde i s oporami diskařem Tomášem Voňavkou, kladivářem Miroslavem Pavlíčkem, chodcem Vítem Hlaváčem, nebo letošním účastníkem mistrovství světa juniorů Matějem Krskem. Naopak postrádat budou kladenští muži zraněného slovenského mistra ve vrhu koulí Matúše Oleje.

Ženy už mají svoji soupisku také připravenou. Nechybí na ní hlavní esa v podobě vrhaček James Hilenn a Elišky Staňkové. Velká porce bodů se očekává také od čtvrtkařky a české reprezentantky Lady Vondrové nebo skokanek Šárky Vachata a Nikoly Pöschlové.

Držte kladenským atletům palce, budou potřebovat každou podporu!

A ještě něco z pravidel samotného závodu: na MČR startují družstva, která se v extralize mužů a žen umístila na 1. až 6. místě. Za jednotlivá družstva smí startovat maximálně 24 závodníků a závodnic. Závodník smí v závodě nastoupit maximálně ve dvou individuálních disciplínách.

Jitka ŠVIHÁLKOVÁ