Ještě než vypukne sobotní volejbalové klání za účasti deseti týmů, odehrají Kladeňáci v pátek večer přípravný duel s poraženým extraligovým barážistou, týmem Beskyd. Druhý den je čeká pět zápasů. Čtyři ve skupině - Lvi Praha (dříve ČZU), Ústí n. L., Hradec Králové a Velké Meziříčí. Na závěr je čeká souboj o konečné pořadí.

Kladno jede do východočeské metropole vyjma jednoho lehce zraněného kompletní. Kvůli bolavým zádům vynechal dva tréninky Bartos Cedzińsky. Trenéři ale mají kam sáhnout, protože se jim z reprezentačního srazu vrátili blokaři Ladislav Sobotka a Adam Zajíček. Na druhou stranu je příprava o sehrávání takže neúčast nového polského borce svým způsobem přece jen mrzí.

Jeden z koučů vicemistrů Petr Klár měl výborný dojem z čtvrtečního prvního herního tréninku. "Moc se mi to líbilo. Družstvo má potenciál a je pouze na nás, jak s ním naložíme," uvedl a prozradil, že Kladno bude mít nejvyšší základní sestavu v extralize. Průměrná výška hráčů je 203,5 cm! Dvou metrů nedosahuje pouze libero Milan Moník. Kapitánem týmu je od nové sezony Tomáš Hyský.

Po turnaji budou hráči Kladna hosty nového hradeckého pivovaru Pivovarské domy, který vznikl v prostorách starého. Vedle večeře dojde k ochutnávce moku, který bude během extraligových zápasů čepovaný ve sportovní hale.

Dvanáctistupňové pivo na bázi plzeňského Prazdroje se jmenuje Hradecký Klenot. "Myšlenkou majitele je spojit dva klenoty. Jejich pivo a náš volejbal," usmál se Klár a doplnil, že během zápasů si diváci budou moci zakoupit dárkový set tří lahviček různých stupňů. Mimo jiné budou obsahovat logo kladenského klubu.