Významná sportovní akce byla pořádána Badmintonovou světovou federací (BWF). Mistrovství se koná každé dva roky a letos si právo startu vybojovalo 1458 hráčů a hráček z celého světa. Naši hráči nastupovali v kategoriích 40+ Daniel Skrčený, 45+ Vratislav Vlk, 50+ Jiří Konupka, 60+ Jiří Modlinger a Zdeněk Homolka.

Kladeňáci se vrhli do víru monstrózního podniku bez bázně a hany a v hale, která se svou velikostí rovná naší O2 aréně, se pokusili  vydobýt trochu té sportovní slávy. Ve dvouhrách byli kousek od postupu do 2. kola V. Vlk a Z. Homolka, kteří po velkém boji prohráli se svými soupeři až po třísetové bitvě. Postup do druhého kola se podařil dvojici Dan Skrčený a Filip Stádník (SK Prosek Praha). Nejprve si poradili se švédským párem, aby následně porovnali své umění se zástupci badmintonové velmoci z Indie.

Zde již byli soupeři nad jejich síly, ale prohra na tři sety se v tomto případě počítá. Zástupce BaC Kladno turnaj nadchl, protože profesionální přístup rozhodčích, pořadatelů a především všech hráčů ukázal, že badminton je možné hrát kvalitně v jakémkoliv věku. Nejobdivovanější boje bylo dokonce možné vidět v kategoriích nad 70+.

Příští rok čeká na naše hráče kvalifikace na ME a již teď se těší, jak budou moci reprezentovat.