V ranních hodinách se do soubojů pustili kategorie starších žáků a dorostenců. V dorostenkách bodovala Bára Veselá, která si v repasáži došla úspěšně pro 3. místo. Jakub Kraus, který nastupoval v dorostencích, postoupil až do boje o finále, kde však svému soupeři podlehl. „S výkonem Kuby jsem spokojený. Dnes to sice nezacinkalo, nicméně ukázalo se, že když opravdu chce, dokáže zabrat a techniky vypadají silnější a přesnější,” řekl na úvod trenér klubu Lukáš Maule. 


Po dorostencích nastoupili žákovské kategorie. Zde se představili nejmladší členové závodního týmu Anička Kolaříková a Matyáš Houska. Oběma se dařilo velmi dobře! Anička Kolaříková nenašla ve své kategorii soupeřku, a tak si domů odvezla zlatou medaili.

Matyáš Houska se probojoval až do finále de facto bez ztráty bodu, ve finále ale nakonec 2:1 podlehl a na krku se mu leskla stříbrná medaile. Tomáš Smutný nastupoval v kategorii kata žáci, kde ale nestačil na místního borce a turnaj pro něj skončil v druhém kole.

„Matyáš a Anička dlouhodobě podávají výborný výkon, Anička je poslední dobou velmi dravá, dokáže zabrat takovým stylem, až jí to občas uškodí. Na tomto turnaji to ale oběma vyšlo a byla radost na jejich kata koukat,” hodnotil s úsměvem trenér Marek Rendla. “Na tomto turnaji to ale oběma vyšlo a byla radost na jejich kata koukat.”


Jako poslední nastoupili na soutěžní tatami nejstarší, juniorské kategorie. Zde nastupoval Tomáš Kouba a trenér Marek Rendla. Tomáš Kouba vypadl v eliminačních kolech. Marek Rendla se přes svá zraněná třísla probojoval až do finále, kde nakonec 2:1 prohrál a do své sbírky přidal stříbrnou medaili za druhé místo. „Je vidět, že Marek na sobě přes léto hodně zapracoval v posilovně, dodalo mu to potřebnou sílu a rychlost, škoda jen toho zranění, jeho výkon tak nebyl stoprocentní. Nyní si dá krátkou pauzu, a pak na to znovu vlítne, těším se na další jeho zápasy,” uzavřel úspěšný víkend trenér Lukáš Maule.

Autor: Lukáš Maule