„Máme velmi dobrou formu a umíme se rvát. Nepokládáme zbraně za žádného skóre. Myslím, že tenhle tým na titul má,“ prohlásil nejlepší hráč semifinálové série s Libercem David Konečný. Kladenští ji vyhráli 3:1 a mečbol proměnili ve čtvrtek ve svém pekelném prostředí, kde Duklu opět porazili 3:0.

První set sice začali lépe hosté (4:1), pak se ale na základní čáru postavil domácí univerzál David Konečný, který rázně otočil kormidlem. Pěti body z podání zajistil svým barvám náskok, a když se Severočeši přiblížili, dobře zablokoval a vzápětí přidal další přímý bod.

„Nesmíme usnout na vavřínech a nemůžeme spoléhat, že mu podání půjde stále. Musíme pokračovat v tlaku,“ řekl po úvodní sadě kapitán Kladna Adam Zajíček.

Liberec nevyhrává v kladenské Městské hale vyrovnané koncovky. V prvním utkání ztratil těsně všechny tři a teď na to navázal. Dá se říct, že za stavu 24:22 měl druhou sadu v kapse.

Pak se ale postavil na podání blokař Vladimír Sobotka, jemuž se do té doby na servisu nevedlo. Zaznamenal dva přímé body a po dalším jeho podání Konečný soupeře zablokoval. Mimochodem přesně takovými ničil Kladno loni ve finále, kdy hájil barvy Budějovic.

V poslední sadě domácí tahali za delší konec a díky sólobloku kapitána Adama Zajíčka proměnili hned první mečbol utkání i série.

Liberecký kormidelník Michal Nekola neskrýval zklamání. „Sérii jsme ztratili tady v druhém utkání, kdy jsme ve všech setech vedli. Dnes se domácí trefovali do servisu a celé utkání byli lepší,“ uvedl.

Jeho protějšek Milan Fortuník pochopitelně čekal s nesmírně silným protivníkem těžké boje. „Strašně jsme kluky tlačili do toho, abychom se tomu dokázali postavit jako tým. Dnes výborně zahrál David Konečný. Klobouk dolů, ale myslím, že v celé sérii jsme tlaku, který umí Liberec vytvořit, čelili statečně,“ řekl.

Kladenští po velkých letních změnách postavili de facto nový tým, který z tohoto pohledu trošku nečekaně dokráčel do finále. Loni v něm doplatili na úzký kádr a letos si to trenéři ošetřili.

Při angažmá Konečného je muselo něco osvítit, protože v play off přišli o skvělého univerzála Marcela Gromadowskeho, jehož vyřadil v tréninku natržený zadní křížový vaz.

A to byl moment, kdy mohl odpočinutý borec začít ukazovat naplno své umění. „Mentální chuť tady teď je. Na konci února jsem se na to vždycky chtěl vykašlat, protože sezona je dlouhá, ale teď hraji druhý měsíc a cítím, že na ten měsíc ještě mám,“ uvedl kladenský univerzál před finálovými boji.

Kladno – Liberec 3:0.
Sety: 21, 24, 19. Čas: 90 minut. Diváci: 1000. Stav série: 3:1. 
Kladno: West (3), Zajíček (6), Hýský (6), Šulista (6), Sobotka (5), Konečný (25), libero Moník. Střídali: Bouza, Blažek.