Bude mezi nimi i osobnost, která se nesmazatelně zapsala do dějin sportu. Ve své sbírce má úctyhodných šestnáct cenných kovů z olympiád, mistrovství světa i Evropy. Do současné doby je platnou držitelkou světového rekordu!

Ano, řeč je opravdu o legendě české atletiky, koulařce Heleně Fibingerové. Historická královna této disciplíny přijala pozvání od pořadatelů a spolu s ostatními diváky bude na Sletišti sledovat atletiku té nejvyšší kvality.

„Velice si účasti paní Fibingerové vážíme, je to čest pro každého pořadatele závodů, když si k němu cestu najde i takto význačná legenda světového formátu“, vyjadřuje se k tak významné osobnosti ředitel meetingu Kladno hází a Kladenské memoriály Jakub Kubálek.

Napodobit úspěchy Heleny Fibingerové, nebo se k nim přinejmenším přiblížit, mají v plánu její současnice. Mezi ty patří třeba i duo Portugalek - Jessica Inchude a Francislaine Serra, které už balí kufry na cestu do Kladna. Obě se na meetingu představí v hlavním programu v soutěži ve vrhu koulí žen. K nim by se měla připojit i domácí jednička Markéta Červenková. A všechny jistě budou pod bedlivým dozorem právě paní Fibingerové.

Ale od vrhu koulí ještě neodcházejme. Manažerům kladenského meetingu se podařil i další skvostný počin, a to ve startovní listině mužů. K již potvrzeným koulařům s osobáky hodně přes 21 metrů - Jamajčan O´Dayne Richards a domácí Tomáš Staněk přidávají dalšího. Tím bude Jihoafričan Orazio Cremona, kterému se už v letošním roce podařilo vrhnout kouli za 21,5 metru!

Takovou úroveň soutěže nemají často ani na Diamantové lize. Takže diváci na Kladně mají jedinečnou příležitost vidět opravdu exkluzivní atletickou show na vlastní oči!

Koulařská historie i současnost té nejvyšší kvality se sejde na Sletišti v sobotu 13. července, tohle si rozhodně nemůžete nechat ujít!

Vstup pro diváky bude zdarma a organizátoři z A.C. Tepo Kladno Vás na svůj velkolepý atletický počin, jehož patronkou je pro letošní rok báječná Bára Špotáková, co nejsrdečněji zvou. Přijďte fandit a užít si krásnou letní sobotu s atletikou.

Kladenská výprava na atletickém MČR mládeže
Atletické MČR mládeže: sedm medailí pro Kladno, tři zlaté pro Krska!
Shaahid Motala
Stovka pod deset je možná! Posily na čtvrtku už jistotou. Buďte u toho!

Jitka ŠVIHÁLKOVÁ