„Budeme cílit na co nejlepší celkové umístění, ale účast japonské mistryně světa je něco naprosto mimořádného. Její start bude obrovskou událostí nejen pro kladenské družstvo, ale navýší prestiž celé finálové soutěže,“ říkal Deníku Jakub Kubálek, vedoucí kladenského družstva žen.

V Hodoníně má házet i Špotáková

„Kitagučiová bude ohromným lákadlem. Něco takového se nestává často, bude to zlatý hřeb,“ pokračoval v superlativech funkcionář, jemuž začátkem týdne domažlický trenér David Sekerák potvrdil start své svěřenkyně. „Pomůže to nejen Kladnu, ale radovat se musí i pořadatelé, když budou moci přivítat takovou oštěpařskou osobnost. A podívat se na její výkony bude chtít určitě spousta lidí.“

Matěj Krsek se podílel na dalším rekordu české štafety.
Podíl na dvou rekordech. Jsem spokojený, ale bylo to na hraně, říká Krsek o MS

Kromě trenéra doprovodí Haruku Kitagučiovou na jih Moravy i její maminka a japonská fyzioterapeutka. Oštěp žen bude mít velký náboj i díky tomu, že start za Duklu přislíbila světová rekordmanka Barbora Špotáková. Ta sice loni ukončila kariéru, ale letos jako amatérská atletka vybojovala na mistrovství ČR jednotlivců stříbrnou medaili a nedávno přehodila šedesátimetrovou hranici.

„Účastnicí budapešťského šampionátu, která patří na kladenskou soupisku, je rovněž Polka Adrianna Laskowska, která nastupuje v trojskoku a dálce. Vedle japonské hvězdy se pokusí urvat nějaké body pro Kladno také někdejší juniorská mistryně světa Jarmila Jurkovičová,“ pokračoval Kubálek.

Muže posílí Staněk a Ghazal

Muži A.C. Tepo Kladno skončili v extralize čtvrtí a v Hodoníně se pokusí o obhajobu loňského bronzu. Velkou posilou atletického týmu bude syrský skokan do výšky Majd Eddin Ghazal. Bronzový medailista z MS 2017 v Londýně se v závěru sezony vrací do sestavy po zranění.

Účinkování Matěje Krska na budapešťském šampionátu ještě bude pokračovat.
Krskovy dny u Dunaje. Ohňostroj, bakalářská práce a trénink na další štafetu

Dalším hvězdným atletem, který jako host potvrdil start ve žlutém kladenském dresu, je nejlepší český koulař. Tomáš Staněk sice na mistrovství světa nepostoupil do finále, ale určitě bude chtít vylepšit dojem ze svého budapešťského vystoupení. Vedle Staňka by se měl o další body z koulařského sektoru postarat Tadeáš Procházka, který nedávno výkonem 19,67 metru vytvořil kladenský oddílový rekord.

Obě družstva A.C. Tepo Kladno vyrazí v sobotu ráno do Hodonína v nejsilnějších sestavách s cílem poprat se o co nejlepší výsledek.