V důležitém nedělním závodě v Ústí nad Labem Kladno slavilo hned dvě neskutečná vítězství. Muži i ženy převálcovali na plné čáře své výborně připravené soupeře a oba týmy tak po zásluze slavily první místa.
Kladenské ženy dokonce bodově zcela ovládly celý závod a baráž vyhrály s počtem 256,50 bodů před ASK Slavia Praha (236 bodů) a Spartakem Praha 4 (165 bodů). Tímto výkonem si i pro příští rok zajistily atletické krásky účast v prestižní extralize.

Muži dokázali vybojovat 222 bodů a i oni se tak do extraligy vrací, když se jim minulý rok nepodařilo postoupit jen o pár málo bodů. Letos za sebou nechali zkušené borce z Hvězdy Pardubice (210,50 bodů) a SSK Vítkovice (210 bodů).

Ale to není zdaleka všechno.

„Kromě dnešního vítězství a postupu obou družstev mužů i žen do extraligy se nám zadařilo i v sobotním závodě v Třebíči na Mistrovství Čech družstev starších žáků a žákyň, kde dokázali vybojovat postup na mistrovství České republiky chlapci i dívky a skvěle se vedlo i mladšímu žactvu. Hoši byli první a děvčata druhá v nedělním finále krajského přeboru v Kutné Hoře,“ vyjmenovává na závěr dne na stadionu v Ústí nad Labem víkendové úspěchy svěřenců kladenské atletiky trenérka Hana Větrovcová.

Jitka ŠVIHÁLKOVÁ