Rumunský celek s kádrem prošpikovaným protřelými legionáři tak potvrdil roli mírného favorita dvojutkání.

„O utkání rozhodl první set, ve kterém jsme vedli o pět bodů a ještě 16:13. Bohužel jsme to neustáli na přihrávce,“ uvedl jeden z trenérů Kladna Petr Klár a poukázal na zkušenost Galati s evropskými poháry.

„Soupeř nás sportovně v důležitých momentech přehrál. My jsme však odvedli maximum a byli jsme mu důstojným soupeřem. V Evropě jsme ostudu neudělali,“ uvedl Klár s tím, že trošku zaostávali na servisu a příjmu.

Kladnu ještě svitla naděje v koncovce třetího setu, v níž prohrávalo 19:23. Srovnalo totiž na 24:24, přičemž domácí pak proměnili druhý mečbol.

"Vůbec nám nešel skákaný servis. Až když jsme přešli na plachtící, přišly bodové série. Možná jsme měli reagovat dřív," uvedl asistent Kladna pochvaloval si bouřlivou, avšak korektní atmosféru v hale a vůbec přístupu Rumunů k celé výpravě.

Ač byli Kladeňáci z vyřazení naštvaní, našli pozitivum. Při okleštěném kádru se mohou soustředit na extraligu. "Nedovedu si představit, že bychom někam na tři dny odjeli, do toho hráli Český pohár a ještě extraligu," přiznal Klár.