Pořadatelem akce byl Olomoucký kraj, ale turnaj v badmintonu se uskutečnil v Přerově. Kladenská hráčka odehrála všechny 3 disciplíny. Dvouhru dívek a do párových disciplín spojila své síly ve čtyřhře s Kristýnou Kalkušovou a ve smíšené čtyřhře s Václavem Burkovcem – oba kolébky skvělého badmintonu - Benátek nad Jizerou. Ve dvouhře skončila šestá.

Největší naděje na zisk medaile vkládala do čtyřhry dívek. S Kristýnou Kalkušovou hrála vůbec poprvé, což se stalo právě díky olympiádě dětí a mládeže. Ta má své krásné specifikum, protože účastníci reprezentují svůj kraj, a tedy se může stát, že spolu hrají hráči, kteří v seriálu kolotoče turnajů jsou spíše soupeři.

Obě hráčky chtěly napravit dojem ze dvouhry a od prvních zápasů šly za svým snem. První kolo bylo rozehřívací a soupeřky přehrály s velkým přehledem. Ve čtvrtfinále čekal první oříšek na rozlousknutí a bylo to utkání s nasazenou dvojicí Tereza Grznárová a Monika Nyedermaierová – Ústecký kraj.

Vít Hlaváč při mítinku v Dudincích
Dva Kladeňáci na MS. V Eugene budou závodit chodec a čtyřstovkař

Středočeské badmintonistky vstoupily do zápasu aktivně, po celou dobu ho měly ve svých rukou a zvítězily 2:0. Semifinále a finálové utkání se hrálo ve středu. Semifinálovými soupeřkami byl nasazený pár č. 2 – Lucie Šuhajová a Tereza Czajová – Moravskoslezký kraj. Skrčená s Kalkušovou chtěly zvítězit a soupeřky zaskočily útočnou hrou. Zvítězily a postoupily do olympijského finále, kde je čekala nasazená dvojice č. 1 – Erika Osičková a Štěpánka Nýdrolová – Praha.

První set se nevyvíjel pro Skrčenou s Kalkušovou dobře a nervozita na raketách znamenala těsné vítezství Pražanek. Ve druhé polovině druhého setu v sobě našly poslední zbytky morálních a fyzických sil zástupkyně středních Čech a pár vyhraných výměn začalo otáčet vývoj utkání na jejich stranu. Rozhodující set byl od počátku jasnou záležitostí a výsledek 21:11 znamenal vítězství v olympijském turnaji a zisk zlaté medaile.

Díky této zlaté tečce se podařilo Skrčené s Kalkušovou narušit hegemonii vítězů začátku v badmintonových disciplínách, kdy 4 z 5 disciplín vyhráli zástupci Prahy. Kladno může zvolat: Máme svoji olympijskou vítězku.

Rekonstrukce interiéru zimního stadionu v Kladně zase o kus pokročila.