Kladno – Liberec 1:3 (-19, 23, -21, -17)

Severočeši byli od úvodního míče prvního dějství ve vedení, a když Polák dvěma přímými body přes libera Minaříka zvýšil náskok až na šest bodů, bylo o osudu první sady rozhodnuto.

Druhý set se vyvíjel opačně, šest bodů mělo k dobru Kladno. Dittrich a zejména Pešl ale svými servisy stáhli ztrátu až na nejtěsnější rozdíl (23:22), koncovku si ale Severočeši pokazili sami. „Domácím vycházel servis, k výhře jsem jim ale pomohli i vlastními chybami,“ konstatoval Merta.

Ve třetím dlouho vyrovnaném setu šli Liberečtí do vedení 17:15 a náskok si bez potíží udržovali až do koncovky, v níž nepřipustili drama. To platilo také o čtvrté sadě, Severočeši neměli s trápícím se sokem slitování, vedli už 10:3.

Kladno probrala až dvě esa Sobotky, posléze stáhlo ztrátu na pouhé dva body, hosté však s pomocí pásky a bloku opět odskočili. Hned první mečbol zvládl Dittrich.

„Byl by zázrak, kdybychom to otočili,“ přiznal kladenský univerzál Jan Svoboda, jenž ve druhém setu zalívkou zaznamenal tisící bod svého týmu v soutěži. „Alespoň něco,“ povzdechla si letní posila Kladna.

Kouč poražených Jindřich Licek si nebral servítky. "Bylo to tak špatné, že jsem nemohli vyhrát. Nebyl nikdo, kdo by vyčníval. Od začátku jsme byli pasivní.“

Kladno: Böhm, Linz, Skladaný, Sobotka, Fokt, Svoboda, libero Minařík. Střídali: Šrámek, Diviš, Barák. Trenér: Jindřích Licek.
Liberec: Dittrich, Čermák, Pešl, Ticháček, Nesvačil, Repák, Polák, Fučík. Střídali: Hlinovský, Vencovský, Žáček. Trenér: Vladan Merta.
Rozhodčí: Krsek, Pavelek. Čas: 87 minut Diváci: 330.