Borci s moravské metropole, kteří se museli vypořádat s lednovým odchodem opor Licka a Římala, bojovali do posledního balonu. "Zaslouží poklonu za to, jak se prali a chtěli sérii ještě prodloužit," uvedl jeden z kladenských asistentů Tomáš Samsely.

První set začalo Kladno skvěle. Díky stoprocentní úspěšnosti v útoku vedlo 6:2, a když později zasypal soupeřovu část palubovky dělovými servisy Lukáš Kyjanica, naskákal náskok hostů až na konečných dvanáct bodů. Hned první setbol využil smečující Filip Křesťan.

Slabší chvilku si vybrali Orli na začátku druhého dějství (0:3). K obratu zaveleli za stavu 13:13, kdy nahráli šňůru čtyř bodů. Brno ale při servisu Pražáka odpovědělo stejnou mincí. A aby se to nepletlo, navázalo Kladno už rozhodující sérií šesti bodů. Set ukončil útok Brna do autu.  

Třetí sadě většinou vládli Brňané. Vypracovali si až pětibodový náskok (18:13), a  byť soupeř snížil na rozdíl bodu (20:19), nenechali si první vítězný set v sérii vzít.

"Vyšlo jim pár věcí, na kterých se chytili. Musím říct, že hráli hodně odvážně. Riskovali a výborným servisem nás dostali pod obrovský tlak," přiznal Samsely.

Poslední set se lámal za stavu 10:10, kdy se při podání Kraffera povedlo Kladnu dvanáct bodů v řadě!

"Využili jsme všechny šance, které nám nabídli. Už jsme si mysleli, že je soupeř zlomený, i proto, že vyházel asi šest balonu do autu," uvedl druhý kouč Orlů.   

Výrazná ztráta domácí nezlomila a díky skvělému servisu kapitána Hrazdíry stáhli ztrátu na pouhé tři body!

"Je zase na místě složit poklonu mladým hráčům Brna. I za to, že set, ve kterém jsme měli krásný náskok, nevypustili," řekl Samsely.

Orli však včas zabrali a utkání ukončili na druhý pokus. Poslední bod série zaznamenal kapitán Adam Zajíček.

Soupeře pro play off budou znát Orli až v pondělí večer. Pokud postoupí Odolena Voda, narazí na Karlovarsko, když v sérii (1:1) uspějí Beskydy, střetnou se s Českými Budějovicemi.

V každém případě bude hrát Kladno ve čtvrtek v hale soupeře.      

Brno - Kladno 1:3.

Sety: -13, -19, 22, -21.  Esa: 7:6. Bloky: 6:16. Čas: 99 minut. 

Kladno: Křesťan (17), Zajíček (10), Hýský (15), Kraffer (9), Kyjanica (9), Palgut (3), libero Kunc. Střídali: Mikulenka (1), Fortuník (1), Lohr.