Na mítinku, který se koná vůbec poprvé o víkendu - 9. a 10. června, se utká „stáří" s „mládím". Bude to ale i souboj o limit na olympijské hry do Londýna.

„Byl bych moc rád, kdyby se A limit podařilo splnit oběma," říká ale světový rekordman Roman Šebrle. „Věřím, že se to podaří."

K účasti na mistrovství Evropy v Helsinkách potřebují desetibojaři 7800 bodů, limit B na olympiádu má hodnotu 7950 a přísnější kritérium 8200 bodů. S mírnějším limitem může do Londýna pouze jen jeden atlet.

Pořadatelé mítinku mají tentokrát starosti s účastí vícebojařských es. „Letošní rok je v atletice hodně specifický kvůli olympijským hrám, a do tohoto krásného roku nám tentokrát vložili i mistrovství Evropy, kde původně víceboje být neměly, tudíž je tato sezona dost hektická," vysvětluje Tomáš Dvořák, patron mítinku a šéftrenér českých atletů.
„Dostat závodníky v tomto čase na Kladno nebylo nic jednoduchého, ještě usilujeme o jména, která by ozdobila náš závod. Bohužel se sem ale nepodívá žádný z Američanů a také z evropské špičky je to složité. V Rusku mají kvalifikaci a stejně tak ve Francii."

Přesto je ve startovní listině osm vícebojařů s výkony přes 8000 bodů a dvanáct sedmibojařek s osobním rekordem přes 6000 bodů.

Otazník však visí hlavně nad startem Bělorusa Andreje Kravčenka a Rusky Taťjany Černovové, mistryně světa z Tegu a bronzové medailistky z olympiády v Pekingu.

Rozhodnout by se mělo v příštích dnech. Vedle Šebrleho by do Kladna měl přijet také Kazach Dmitrij Karpov.

Rozpočet mítinku se pohybuje kolem 5,5 milionu korun a poprvé se bude závodit o víkendu. „Věříme, že díky tomu přijde víc lidí, když bude pěkné počasí," uvažoval ředitel závodu Zdeněk Lubenský.