„Kdybychom nepostoupili, bylo by to pro mě velké zklamání," řekl kladenský univerzál Filip Křesťan, který zakončil zápas esem. „Není to úplně standardní, jsem ale za to rád," usmíval se.

Dobře naložený byl také kapitán Borek Fokt. „Splnili jsme cíl, zachránili jsme se a ještě tady je třešnička, že hrajeme play off. Teď si budeme zápasy užívat," řekl.

Hosté začali lépe první dva sety. V obou vedli 4:1. V úvodním si ale Kladno posléze vypracovalo čtyřbodový náskok, a byť ho soupeř takřka vymazal (19:18), koncovku v klidu zvládlo. Sadu ukončil blokař Fokt.

V druhé tahalo za kratší konec a prohrávalo 20:23. Nepříznivý vývoj ale dokázalo zlomit. Po proměněném prvním setbolu vypukla v hale i na palubovce obrovská radost, poněvadž domácí měli jistý bod, který jim zaručil play off!

„Ukázali jsme, co nás zdobí. Nezabalili jsme to a dokázali vyhrát," pochvaloval si Křesťan.

Domácí nakonec brali všechny body. V závěrečeném dějství brzy získali čtyřbodový náskok, který se hostům jen místy podařilo zmenšit.

Křesťan přiznal, že to byl strašně těžký zápas. „Všechno už nás bolí a je náročné přes bolest hrát. Jsem rádi, že se nám to vrací ve formě vítězství," řekl.

Podle slov nejlépe útočícího hráče extraligy s fyzickou únavou přichází i psychická. „Se vším se srovnat je opravdu strašně těžké. Do středy se s tím musíme vyrovnat," dodal Křesťan.

Kdyby si mohl vybrat soupeře do play off, tak by ze špičky sáhl po Brnu nebo Karlovarsku, což mu nakonec vyšlo. Západočechy ale nechtěl kapitán Fokt. „Herně nám vůbec nesedí. Uvidíme," poznamenal.

Trenér Brna Ondřej Marek byl z výkonu svého týmu zklamaný. „Kladno chtělo víc, dalo do toho větší nasazení, tím nás přehrálo a po zásluze vyhrálo," řekl s tím, že utkání nepodcenili a motivaci měli jako v každém jiném zápase.

"Lajdáckým přístupem v prvním setu jsme však domácím pomohli setřást počáteční nervozitu," uvedl brněnský kormidelník.

Kladno – Brno 3:0.
Sety: 21, 24, 21. Čas: 85 minut. Diváci: 550.
Kladno: van Haarlem, Fokt, Trojan, Křesťan, Bouza, Lenc, libero Václavík. střídali: Cull, Syrůček, Nesvačil, Kozík.