Trenér Kladna Václav Mezera přiznal, že vítězství v Ústí bylo náhodné. Na sever jel pouze se sedmi hráči, zbytek kádru vyřadily ze hry zdravotní komplikace. „Celou dobu jsme prohrávali o deset, patnáct bodů," přiblížil průběh zápasu.

V závěru však jeho svěřenci najednou ztrátu stáhli dvěma koši za tři body na pouhé dva bodíky. „Pak už se to tahalo. Oni znervózněli a mi už cenné vítězství uhráli, i když konec byl hodně vypjatý," uvedl Mezera a zopakoval, že domácí zápas projeli. „Měli v pohodě vyhrát, utkání měli pod kontrolou," konstatoval.

Dvacet košů zaznamenal Duras, o dva méně pak Habada, jenž scházel druhý den v Litoměřicích, kde byli Kladenští opět v sedmi lidech.

Ani tam neměli velké ambice, přesto se drželi a na konečný, poměrně vysoký rozdíl, odskočil soupeř až v závěrečných minutách.

„V kompletní sestavě bychom odehráli vyrovnaný zápas," mínil kladenský kormidelník a dodal, že pokud zvládnou na své palubovce dvě nejbližší utkání se Slaným a Karlovými Vary, budou definitivně zachráněni.

To Slánští po dalších dvou prohrách mají situaci hodně komplikovanou. Jejich kormidelník Luboš Fric ale přiznal, že trošku kalkulují s tím, že z krajských přeborů se týmy do ligy nepohrnou. „Pokusíme se ale uhrát, co nejvíc vítězství," dodal.

Jejich duel s Benešovem svým způsobem vstoupí do dějin obou klubů. Slaný totiž kráčelo k hladké výhře. Dvě a půl minuty před koncem vedlo o třináct bodů! Pak ovšem soupeř zaznamenal neuvěřitelných sedm trojek za sebou.

„Závěr jsme takticky nezvládli. Prohráli jsme si to sami," povzdechl si Fric. Za Benešov nastřílel 38 bodů Proskovec, jemuž náramně vycházely trestné hody.

Na nestejný metr rozhodčích se Slánští zlobili po utkání s Kbely. Poměr faulů byl 40:17!

Navíc jim byl v polovině poslední čtvrtiny vyloučený Nič za hrubou urážku soudce (v derby s Kladnem bude stát). Stejný prohřešek na druhé straně vyfaulovanému hráči prošel.

Kbely v utkání stále vedly, po třech čtvrtinách však svítil na ukazateli stav (47:47).