„Nazvali jsme ho soubojem hornických měst, proto jsme na zápas pozvali členy Klubu přátel hornických tradic,“ prozradil šéf kladenského klubu a trenér v jedné osobě Milan Fortuník.

Kdo nakonec z důlní jámy vyfárá s huntem, čili důlním vozíkem plným bodů?

Favorit je jasný. Tato role patří domácím borcům, kteří okupují druhou příčku extraligového pořadí. Na jejich palubovku ale nepřijedou žádní nazdárci.

Kocouři minulý víkend dokázali to, co jen Budějovice – liberecké Dukle ve své hale nepovolili ani set (22, 16, 23)! Kladno ale hodnotu výhry Příbrami dorovnalo, protože zvítězilo na horké půdě Karlovarska.

V lázeňském městě odehrál výbornou partii smečař Petr Šulista. „Myslím, že to bude těžký zápas. Příbram bude na koni. Dodali si sebevědomí a tím, že tam přišel nový nahrávač Ondra Kust, se celá jejich hra zklidní. Budou se mít o co opřít,“ uvedl.

Čyřiadvacetiletý volejbalista, který Kladno před sezonou posílil z Ostravy. míní, že pokud naváží na výkony, které předvádí od výhry nad Budějovicemi, tak to bude v pohodě.

V poslední době piluje servis. „Hodně na něm pracuji, protože se mi úplně nedařil. Doufám, že se dostanu zpátky. Teď, když se mi zranil Kriško, tak bych ho mohl předběhnout,“ smál se. Liberecký smečař vede pořadí es právě před Šulistou.

První vzájemný duel v Příbrami ovládl vicemistr, který zvítězil 3:1 (22, 21, – 22, 23).