Podle kladenského asistenta Tomáše Samselyho nebylo utkání v prvních dvou setech jednoznačné. "Velké problémy nám dělal plachtící servis. Hodně nás podáním tlačili," přiznal s tím, že naopak jeho tým těžil z výtečného servisu v posledním setu, v kterém na základní čáře v jednu chvíli exceloval univerzál Kristaps Platačs, jenž den před utkáním oslavil třiadvacáté narozeniny.

Kladno střídalo pouze dva hráče. Na palubovce se vedle základní sestavy objevovali noví borci, smečaři Tim Grozer a Ivan Zvicer. "Oba jsou slušní i na bloku. Je výhoda mít na této pozici čtyři dobré hráče," těšilo druhého kouče vítězů s vyhlídkou na sobotní derby s Odolena Vodou.

O osudu úvodní sady se rozhodovalo už na začátku, kdy hosté pěti body v řadě získali výrazné vedení (12:6) a set přes menší komplikaci dovedli do vítězného konce. Poslední míč skončil při brněnském servisu v síti.

Poprvé do vedení šli domácí hned na startu druhé části. O mírný náskok je připravil smečař hostů Niklas Seppänen, jenž se bodově připomněl ve správnou chvíli. Jeho pět bodů v řadě přerušila jen chyba spoluhráče na servisu. I díky dvěma esům byl stav 14:10. Do koncovky šli Orli s velkým bodovým polštářem. I tentokrát ukončila set chyba Brňanů.

Třetí dějství nabídlo zásadní rozdíl v účinnosti servisu a útoku. Obě činnosti byly jasně lepší u kladenského celku. Utkání ukončil svým prvním bodem v dresu Orlů, černohorský smečař Ivan Zvicer.

Brno - Kladno 0:3.

Sety: -21, -21, -12. Esa: 1:8. Bloky: 3:6. Čas: 74 minut. Diváci: 131.

Kladno: Špulák (9), van Solkema (4), Seppänen (8), Andersen (2), Platačs (12), Kraffer (10), libero Kunc. Střídali: Grozer (1), Zvicer (1).