V jeho barvách nastoupili momentálně pátý hráč světového žebříčku, trojnásobný mistr světa, Holanďan Dick Jaspers a několikanásobný medailista mistrovství světa i Evropy, Dán Dion Nelin. Přestože oba nenechali nikoho na pochybách, proč patří ke karambolovým veličinám, a ve svých zápasech vyhráli, z celkového byť těsného vítězství 35:33 se nakonec raduje domácí Kladno. Přidalo tak další úspěch k republikovým mistrovským titulům v týmech z loňského a letošního roku.

„Jsem šťastný. Na vítězství ve vzájemných zápasech se Saskem-Anhalskem, které mají přibližně dvacetiletou tradici, jsme čekali pět roků," řekl Kladenskému deníku prezident BC Ekvita Jaroslav Korec.

Také Kladno šlo do vzájemného duelu posíleno o několik špičkových českých hráčů. Byli to Vlastislav Tauterman z Brna, Radovan Hájek z Ostravy a severočeská legenda Jan Hudák. Tým ale ve vzájemných duelech s německými soupeři podrželi zejména kmenoví hráči kladenského klubu.

Po letech byl odehrán také ryze ženský zápas, v němž Veronika Krausová z Kladna remizovala s Caroline Kneutlinger 1:1.
Kladenskému klubu nyní začne příprava na novou sezonu, kde by rád přinejmenším opět obhájil týmový republikový titul a vytvořil tak hattrick.

„Do Kladna jezdím moc rád," říká Dick Jaspers, přední světový hráč kulečníku

Kladno – V současnosti je pátým hráčem světového žebříčku. Na svém kontě má tituly mistra světa z let 2000, 2004 a 2011 a čtyři evropské tituly z z let 1994, 1997, 1999 a 2001. V Kladně se s tágem k modrému suknu, jímž jsou velké stoly potaženy, nepostavil poprvé. Usměvavý a sympatický Dick Jaspers ochotně poskytl Kladenskému deníku krátký rozhovor.

Jak se vám líbí kladenská herna? Jste spokojen s kvalitou stolů?
Velmi se mi tu líbí. K vzájemným zápasům sem jezdím velmi rád. Stoly jsou navíc potažené kvalitním plátnem od firmy, která mě sponzoruje (smích).

A jak se vám líbí město Kladno? Už jste si ho stačil při svých návštěvách prohlédnout?
Kladno je hezké město. V Čechách zase tak moc často nehraji. Jezdím sem ale rád. Už od dob studí mě vaše země zajímala, byť tehdy ještě pod názvem Československo. Jsem rád, že sem mohu alespoň občas zavítat.

Dick Jaspers.

Vzájemný duel Kladna s výběrem Saska-Anhaltska je pro vás spíše prestižní nebo v nabitém programu odpočinkový zápas?
Je to spíše relax. Na druhou stranu, každý zápas je pro mě výzvou, proto k němu přistupuji seriozně. Za tři týdny mi začne nová sezona, tak si užívám krátkého období k odpočinku. Vzájemný duel si ale ujít nenechám. Je to pro mě také možnost setkat se spolu se svými spoluhráči z Magdeburku, s nimiž se v sezoně nevidím zase tak často.