Klučinová začala skvěle už na krátkých překážkách, kde sice byla podle předpokladů pomalejší než Cachová, výkonem 8,51 však vylepšila osobní maximum. Dvořáková byla jen o dvě desetiny pomalejší.

Klučinové se dařilo i ve výškařském sektoru. Sice zachraňovala na 181 centimetrech až třetím pokusem, ale poté zvládla úspěšně i 184 centimetrů. Ani koule jí zpočátku nevyšla, dva pokusy byly slabé, jenže ve třetím vrhla 14,52 a jasně soupeřkám utekla. V dálce potom sice zabrala Cachová výborným výkonem 631 cm, ale Klučinová nebyla o moc horší, jen o pět centimetrů. I Dvořákovou závod vybičoval, 617 cm je jejím osobákem.

Závěrečná osmistovka opět patřila Cachové, Klučinová doběhla třetí za Slovenkou Vadlejch v čase 2:17,34.

"Den začal výborně, osobákem na překážky a výška je vlastně také letošní maximum, i když se s ní trochu peru. Kouli jsem kvůli bolavým zádům moc nemohla trénovat, ale výkon byl slušný také. Dálka super a na osmistovce, když už jsem se moc dobře necítila, jsem se přece jen hecka a běžela na halu dobrý čas," shrnula Klučinová na stránkách atletika.cz.

Celkově zhodnotila závod pozitivně a přiznala, že se cítí v sezoně zatím dobře. "Vypadá to nadějně, ale nechci to zakřiknout. Snad to bude stačit na nominaci na mistrovství světa a tam s tím zkusíme ještě něco udělat," usmála se nejlepší česká vícebojařka.