´Do Nizozemska se na MS kvalifikoval také druhý mezi juniory Tomáš Nešvera. I on překonal výkonem 7182 bodů své osobní maximum a celkem šest disciplín zvládl lépe než kdy jindy. Kvůli potížím s loktem se svěřenci trenéra Františka Procházky nepovedl jen oštěp a pak překážky.


Zpět ke galapředstavení Klučinové, jež odborníky doslova šokovala. „I sebe, zlepšit se v tolika disciplínách najednou se nemusí už nikdy povést,“ usmála se devatenáctiletá naděje, která už v žákovském věku přišla do Kladna z Prahy. „Jsem zde maximálně spokojená, mám výborné podmínky. Dosud jsem byla na internátu, ale ještě nevím jak dál, protože jsem právě odmaturovala a hlásím se na vysokou školu,“ krčí rameny nad nejbližší budoucností.


Do Olomouce odjížděla s hlavním cílem splnit limit na ME v nizozemském Hengelu a od úvodních disciplín bylo jasné, že má formu jako zvon. Překonala čtyři své osobní rekordy (100 m přek. 14,47, 200 m 25,30, oštěp 44,14 a 800 m 2:18,63), ve výšce ho vyrovnala (178) a blízko byla i v kouli (12,80) a dálce (589). „Nejvíc mě překvapila asi osmistovka. Zlepšení o sedm vteřin je hodně, vždyť já se nikdy pod dvě dvacet nedostala a ani jsem v to nedoufala,“ vypráví Klučinová, která včera večer zkoušela oštěp na Odložilově memoriálu.


Program má skutečně nabitý, vždyť už v sobotu pokračuje extraliga družstev a poté se koná Evropský pohár. „I proto ještě nevím, jestli se zúčastním vícebojařského mítinku v Kladně,“ usmála se nejtalentovanější kladenská atletka.


Do výčtu kladenských úspěchů v Olomouci patří ještě druhé místo Marie Beranové mezi dorostenkami.