V Ostravě neměla šanci Martina Klesnilová. V rozběhu na 400 m doběhla v čase 58,64 šestá, zatímco do semifinále postupovaly pouze dvě nejlepší dívky.
Víc vidět byl Tomáš Voňavka. Ne v kladivu, kde neměl ani jeden platný pokus, ale v disku. V kvalifikaci hodil své osobní maximum 52,80 a dostal se do hlavního závodu. Tam se zhoršil (50,66) a skončil jedenáctý. Perličkou je, že vyhrál šestnáctiletý ukrajinský kolos Nikita Nestěrenko, jenž ve svém věku hodil náčiní do vzdálenosti neuvěřitelných 68 metrů a 54 centimetrů.


„Myslím, že s výkony našich závodníků můžeme být spokojeni. Čtvrté místo štafety v Debrecenu je hodně dobré stejně jako osobák Voňavky v disku,“ hodnotil vystoupení kladenský atletů pozitivně předseda AC Tepo Kladno Jiří Klesnil.


Zdůraznil ale, že největší mládežnické naděje Kladno do bitvy teprve posílá.
Zítra začne v nizozemském Hengelu mistrovství Evropy do 19 let a zde budou startovat z AC Tepo vícebojaři Eliška Klučinová a Tomáš Nešvera. Oba mají letos výtečnou formu a mohli by atakovat medailové pozice. „Více šancí má asi Eliška, ale Tomáše odepsat nemůžeme, i on závodí ve velké pohodě,“ odhadl ambice kladenských nadějí Jiří Klesnil.