Klučinová má na kontě 3686 bodů a na vedoucí Hannu Melnyčenkovou z Ukrajiny, bronzovou medailistku z letošního halového mistrovství Evropy v Göteborgu, ztrácí 148 bodů. Druhá Polka Karolina Tymiňská má po čtyřech disciplínách 3784 bodů.

Klučinová má opět nakročeno k národnímu rekordu, který v Kladně před třemi lety vyrovnala a loni vylepšila až na hodnotu 6283 bodů. Před rokem měla v polovině soutěže na kontě o šest bodů méně než nyní. „Jsem spokojená, ani jsem nečekala, že to bude tak dobré," řekla Klučinová.

Potěšila ji výška, byť chtěla osobní rekord 186 cm, který jen těsně shazovala. Na dvoustovce si vytvořila letošní maximum. Prala se však s koulí a na překážkách několikrát zakopla, takže rezervy prý měla.

„Jsem trochu unavenější," přiznala. Na vině ale prý není start v Götzisu před čtrnácti dny. „Spíš počasí," uvedla. V Rakousku pršelo a byla zima, v Kladně je slunečno a vůbec nepršelo. „Po dlouhé době je extrémní teplo, takže tělo je unavenější, už se mi vůbec nechtělo do dvoustovky," řekla.

Závod mužů vede po pěti disciplínách podle očekávání lídr letošních tabulek Andrej Kravčenko z Běloruska, která nashromáždil 4307 bodů a na Kazacha Dmitrije Karpova má náskok 127 bodů. Ze soutěže odstoupil po skoku dalekém kvůli bolavému kotníku talentovaný Srb Mihail Dudaš a je jasné, že pokud Kravčenko neudělá nějakou fatální chybu, v Kladně vyhraje.

Nejlepším Čechem je při neúčasti Romana Šebrleho a Adama Sebastiana Helceleta čtvrtý Marek Lukáš, který napočítal po prvním dnu 3871 bodů.