V reprezentaci nastoupí osm hráčů Alpiqu, těch nejlepších včetně exmistrů světa. Kladenské barvy pak bude hájit pro změnu to nejtalentovanější, co úspěšný klub nabízí.

Hrát se bude v pěkném novostrašeckém areálu Na Kocourku od pátku 15. do neděle 17. srpna.

Trenér reprezentačního celku České republiky Drahomír Kadlec nominoval z Kladna do branky Jana Jirotka, do obrany hned celou pětici Michala Dědiče, Tomáše Kudelu, Radka Soukupa, Daniela Čermáka a Jana Pospíšila. A ještě útočníky Daniela Hnízdila a Radima Štěpáníka.

„Turnaj ve Strašecí je vždy skvěle organizovaný, přijde se podívat hodně diváků, hraje se pokaždé i dobrý hokejbal. Především budeme mít proti sobě spoustu soupeřů jednoznačně motivovaných předvést se proti našemu výběru, takže nás čeká řada náročných zápasů, a to je dobře," chválí hlavní trenér české reprezentace Drahomír Kadlec.

Tým Kladna (obhajuje loňské prvenství) povede jeho asistent Milan Maršner, který většinu nominovaných dobře zná už z mládežnických kategorií. „Ti nejlepší jsou sice v repre, ale já se vůbec nebojím, že by zbytek měl být nějaký špatný.

Naopak. Hlavně získají herní praxi, to je hlavní cíl tohoto týmu," řekl Maršner, jenž nemůže sázet na stále rehabilitujícího Šrámka.

Páteční program vypukne v 18 hodin, sobotní a nedělní v 9 hodin. Finále je na programu v neděli v 16 hodin.
Ve skupině A na sebe narazí Reprezentace ČR, Dobřany, Letohrad a domácí Nové Strašecí, ve skupině B Alpiq Kladno (obhájce trofeje), Kovo Praha, Jindřichův Hradec a Ústí nad Labem.

Los turnaje v Novém Strašecí