Lépe tentokrát začala Příbram, které trenér Martin Kop zřejmě dobře vysvětlil svoje věty po kladenském utkání, že s takovým výkonem jaksi nemají na favorita šanci. Domácí byli skutečně na zápas nachystáni lépe, a když po prvním oddechovém čase dobře blokovali Passier s Rycheckým, odskočili na rozdíl čtyř bodů. Set už si pohlídali a vyhráli 25:20.

Druhou sadu začali Příbramští také lépe a vedli 4:1, jenže hosté brzy zareagovali a po dvou trochu sporných míčích odskočilo Kladno na 8:13 a pak už rozjelo svůj obávaný válec - 15:25.

Rozhodla asi třetí sada, která nabídla nejvyrovnanější průběh. Oba celky se přetahovaly o vedení a rozhodla až koncovka. Kladno v ní ukázalo pevnější nervy, proměnilo třetí setbol a vyhrálo 27:25. „To byl asi zlomový bod zápasu. Měli jsme tam nahranou koncovku a mohli jít do vedení,“ litoval kouč Příbrami Martin Kop.

Jeho tým ještě nic nebalil, s favoritem odehrálo i čtvrtý seto vyrovnaně, ale za stavu 22:22 neuhlídal tahouna hostů Tomáše Hýského a ten dvěma skvělými servisy zařídil svému týmu dva mečboly. Hned první Kladno využilo - 25:22.

Kladenský trenér Milan Fortuník byl sice rád za druhý bod v sérii, nicméně na výkonu mouchy našel. „Nepodali jsme optimální výkon, udělali jsme několik školáckých a chyb a tím si zápas zkomplikovali. Bouřlivé atmosféře to ale nepřikládám, s tou tady počítáme,“ řekl Fortuník a z mozaiky důležitých momentů vybral svou možnost kvalitního prostřídání.

Martin Kop pochválil Příbramské, že zahráli asi maximum, co jsou schopni aktuálně předvést. „Jenže soupeř podal dobrý výkon a nestačilo to na něj. Nezbývá než jim pogratulovat, ale rozhodně se nevzdáváme a dobře se připravíme na nedělní zápas. Pokusíme se to ještě zvrátit,“ burcoval.