Se Strakonicemi to dlouho vypadalo na jasnou záležitost. Kladenští díky Dukovi a výtečně střílejícímu Habadovi si udržovali zejména pod oběma koši znatelnou převahu, už po první čtvrtce vedli 27:13 a náskok si udržovali až do poslední desítky. V ní přišel kolaps 
a s patnáctibodového náskoku nejenže nic nezbylo, ale soupeř dokonce skóre otočil na konečných 69:71. Tím víc škoda, že o víkendu přece jen slabší Strakonice v neděli jasně prohrály na půdě posledních Karlových Varů.

„Samozřejmě je to velké zklamání. Podle mě jsme chtěli najednou zakončovat akce z blízkosti a po spolupráci, což ale nevycházelo, kazili jsme přihrávku a soupeř nás trestal. Prostě to jenom ucpali pod košem a stačilo to na nás," posteskl si naštvaný kouč Kladna Robert Fritsch, který si ale z prohry, jakou předvedl třeba ženský národní tým na olympiádě s Francií, chce vzít to pozitivní. „Někdo už to řekl přede mnou: Cesta k vítězství vede přes porážky. Každopádně jsme měli před nedělním zápasem docela vážnou debatu," nezastíral.

Písek sice domácí přehráli 70:59, ale tak jasné to nebylo. Hosté jako jeden z mála současných týmů vsadili na klasickou zónovou obranu a Kladenské tím zaskočili. Zprvu odskočili na 1:11, pak na 10:22. Konec první čtvrtky už ale přinesl naději, a protože se rozstřílel rozehrávač Petr Hála, autor pěti trojek a celkem 24 bodů, domácí postupně ve skóre odskočili. „Na zónu střelba z větší vzdálenosti platí, proto jsem do ní Petra nutil. Má fazonu, hodně natrénováno a v utkání měl dá se říci zlatou ruku," dodal Robert Fritsch.

Kladno je nyní v tabulce čtvrté a čekají ho duely na palubovkách dvou dosud nejhorších družstev – Tábora a Benešova.

BK Kladno A – SKB Strakonice 69:71 (27:13, 16:19, 18:16, 8:23). Body: Habada 25, Duras 12, Hála 10 – Prokopec 25, Mahler 17.

BK Kladno A – Sršni Sokol Písek 70:59 (20:26, 10:9, 20:14, 20:10). Body: Hála 24 (5 trojek), Valdman 12, Duras 11 – Efenberg, Štefanský, Vartecký, Voldán a Lejčar po 10.