Otázka zní: kolik medailí jeho borci vykovají? AC Tepo vyslal k Jordánu čtrnáct atletů, přičemž medailové ambice si může dělat polovina z nich.

Největšími adepty na nejcennější kov jsou diskaři, a to trojnásobná mistryně republiky Eliška Staňková a obhájce titulu Tomáš Voňavka, kteří vládnou letošním českým tabulkám, a před týdnem si vytvořili osobní rekordy.

Při extralize v Kolíně hodili 60,48 m, respektive 63,18 m. Oba tím splnili limit na červencové mistrovství republiky, která se bude konat v první polovině července v Amsterodamu. To platí také o oštěpařce Jarmile Jurkovičové, české dvojce. Její letošní maximum je 57.86 m.

Druhé místo v tabulkách rovněž patří Michalu Fialovi (68.36 m). Jeho kladivářský kolega Miroslav Pavlíček (63.05 m) je trojkou stejně jako sprinter Marek Bakalár (10.64 vt.) a tyčkař Lukáš Posekaný (5.31 m).

„Kdybychom získali medaile podle pořadí v tabulkách, tak by to byl super výsledek. Třeba se to povede," prohlásil před odjezdem na jih Čech předseda AC Tepo Kladno Jiří Klesnil.

V kladenských barvách budou dále startovat: Jonáš Tuček (400 m), Vít Pužman (dálka), Marek Šanko (oštěp), Lucie Zaplatílková (800 m), Nikola Poschlová (tyč), Sabina Poschlová (tyč) a Yekaterina Yevsyuková (oštěp). „Tady nelze medaile očekávat," míní Klesnil.