„Závody se povedly jak divácky, tak především co do sportovních výsledků našich závodníků. Jsem moc rád, že to vyšlo, protože tento druh závodů jsme uspořádali letos poprvé,“ prohlásil starosta TJ Sokol Kladno-Jezdectví Josef Král s tím, že na tuto skupinu jezdců a koní se v budoucnu míní víc zaměřit. Na kolbišti se výrazně uplatnili právě členové a koně kladenské jednoty, jejichž výsledky jsou výsledkem teprve prakticky ročního působení klubu na jízdárně.
Nejvýraznějšího výsledku dosáhl hannoverský valach De Vito (majitel Jezdecká škola Svatý Jan s.r.o., Libušín, syn hřebce De Niro, který byl vyhlášen hřebcem roku Německa). S jezdkyní Kateřinou Chloupkovou vyhrál soutěž drezura Z2. „Úspěch je to o to výraznější, že se jednalo o první start tohoto koně v jeho životě,“ uvedl Král. Na čtvrtém místě se pak ve stejné soutěži umístila Kateřina Vokatá, pro niž to byl také první životní start.

Výsledky: Drezura Z 2: 1. Chloupková (TJ Sokol Kladno- Jezdectví), kůň De Vito … 3. Zamec (Helios Saky), kůň Penelope 4. Parkur 60 cm: 1. Hájková (JK IROS Praha) … 3. Šebková (Stáj K. Žehrovice), kůň Unkas. Parkur 80 cm: 1. Stahlová (JK IRON Praha), kůň Carlon … 3. Kunová (Stáj Žilina), kůň Ibišek. Parkur 90 cm: 1. Grassingerová (Dostihová stáj Renner), kůň Santáno, 2. Kunová (stáj Žilina) kůň Ibišek, 3. Zamec (Helios Saky), kůň Penelope 4.