Kladno tak ztratilo v taháku CCM extraligy nejen šancí ještě zaútočit na první Plzeň, ale kleslo až na třetí příčku za aktuálně druhý Most. Cíle mužstva ale není základní část, soustředí se hlavně na play-off. V něm bude obhajovat mistrovský titul, který získalo v uplynulých dvou letech.

Plzeň vstupovala do zápasu rozehranější, přece jen měla v nohách přípravný mezinárodní turnaj, v němž hostila kvalitní týmy. Kladno naproti tomu vrhlo všechnu energii přípravy do fyzičky, herní stránku bude za pochodu pilovat až nyní.

Přesto bylo dlouho blízko skvělému výsledku. V první třetině ho poslal do vedení Nosek, ve druhé sice Plzeň vyrovnala, ale výborný gólman Jirotka jí víc z tlaku využít nenechal. V posledním dějství předvedl vynikající akci Štěpáník, jenž v závěru podzimu Alpiqu hodně scházel kvůli zranění, ale pak už přišla poslední dvouminutovka. V té nejprve Jirotku propálil z mezikruží Krásný a minutu a čtvrt před koncem ještě zkušený obránce Slanec.

„Jsme naštvaní, je to zbytečně ztracený zápas. Měli jsme si konec pohlídat," křivil obličej kladenský útočník Petr Ogurčák. Podle něj byla sice domácí Plzeň rozehranější, ale jinak to byl spíš bojovný zápas „Výborně chytal Jiri (Jirotka), hodně nás podržel," dodal Ogurčák.

Prohlédněte si ve fotgalerii, jak se Kladeňáci také připravovali na jarní část sezony.

Plzeň – Kladno 3:2.
Branky a nahrávky: 23. Benedikt O. (Benedikt J., Krch), 43. Krásný (Krch), 44. Slanec – 13. Nosek (Pražák), 33. Špaček (Štěpáník). Třetiny: 0:1, 1:0, 2:1.

Kladno: Jirotka – Dědič, Kudela, Soukup, Haisman, Příhoda, Pliml, Jelínek – Štěpáník, Špaček, Hnízdil – Ogurčák, Šícha, Šrámek – Nosek, Šťastný, Pražák – Kohout, Vondrák, Schnaubelt.