Orli však vývoj sady s dávkou štěstí zázračně zvrátili a svoji sérii extraligových výher natáhli na pět. V sobotu se na ni pokusí navázat ve šlágru kola na palubovce prvních Lvů, na něž ztrácí z druhé příčky čtyři body.

Kladno po soustředěném výkonu vedlo 2:0 a mělo jistě nakročeno k třem bodům. Jenže Odolka po zásluze vyhrála třetí set a v posledním měla za stavu 24:21 všechny trumfy v rukávu!

Koncovku však nezvládla. Domácí při sebevědomém servisu Japonce Takahika Imamury stav otočili a ve finále po liberem přihraném podání do stropu zápas na první pokus ukončili. Svého velkého rivala porazili na své palubovce za tři body po čtyřech letech!

Blokař vítězů Lukáš Kyjanica si posteskl, že je při velmi dobrém vývoji potkala stejná věc, jako v předešlých zápasech.

"Nevím, čím to je. Začneme kupit nevynucené chyby a soupeře dostaneme na koně. Ukázalo se, že máme kvalitní lavičku. Kluci přišli, pomohli a bylo to. Chválabohu, že jsme koncovku zvládli a nešli do tie breaku," uvedl borec, jenž si na konto připsal další čtyři bodové bloky. Nejvíc ze všech hráčů.

Orlům postupem času odcházel servis, zkazili jich víc než dvacet. "V naší hale se nám to nestává. Obrana a servis nám tady fungují. Dnes jsme se s tím od třetího setu vytrápili," konstatoval slovenský reprezentant a vyzdvihl fanoušky. "Děkujeme jim za podporu a skvělou atmosféru."

Před derby měli na kontě nejvíc extraligových es dva borci. Kladenský Lotyš, univerzál Kristaps Platačs, a odolenský smečař Jan Svoboda. Domácí borec přidal další tři a má jich na kontě už dvaatřicet. Jeho sok vyšel naprázdno, přesto patřil k nejvýraznějším postavám svého družstva.

Na svůj tým byl hrdý. "Špatně se mi to hodnotí. Má to hořkou chuť, ale myslím si, že volejbal, jaký jsme dnes předváděli vyjma posledních balonů, je  cesta, kterou se chceme vydat," řekl s tím, že dnešní level hry je ve stínu porážky alespoň malým pozitivem.

Odolku nezlomil nepříznivý vývoj a od třetí sady byla lepším celkem. "Ukázalo se, že jsme mentálně silní. Nenechali jsme se semlít atmosférou, která tady byla," dodal syn bývalého trenéra Kladna, jenž klub dovedl k prvnímu titulu (2005).

Výraznou osobností prvního setu byl smečař Orlů Antony Gonçalves, který si připsal eso, několik vydařených útoků a proměněný setbol. Po utkání si dojatý borec užil ovace diváků. Byl vyhlášený hráčem zápasu, přičemž výhru věnoval své dcerce Mikaelle, která se koncem ledna narodila v kladenské porodnici manželce Manuele.

"Samozřejmě všechny body patří jí," prohlásil a přiznal, že toho v týdnu před utkáním mnoho nenaspal. "Měl jsem obavy z porodu. Chtěl jsem být ženě nablízku, proto jsem i vypadl z týmu. Byl to pro mě opravdu důležitý zápas," řekl šestadvacetiletý Brazilec, jenž obdržel obrovskou kytici.

Po utkání si pochvaloval koncovku čtvrtého setu. "Byla důkazem, že bojujeme jeden za druhého a nikdy se nevzdáme. Ani v těžkých momentech," prohlásil autor patnácti bodů.

Orli měli po utkání další důvody k oslavám. Narozeniny měli ředitel klubu Milan Fortuník (59), kondiční trenér Matyáš Myškovský (30) a navíc klub slavil 20 let od svého založení.

Kladno - Odolena Voda 3:1 (20, 22, -22, 24).

Esa: 7:1. Bloky: 11:13. Čas: 112 minut.  Diváci: 500.

Kladno: Kyjanica (8), Graham (11), Platačs (18), Seppänen (9), Gonçalves (15), Neves (2), libero Fernández. Střídali: Villarreal, Imamura (1), Čeketa.