Sobota patřila evropskému závodu, který nese oficiální název European 125cc Youth Track Racing Cup. Klání se zúčastnilo 26 nadějí sportu levých zatáček z devíti států. Z českých zástupců postoupil podle očekávání Karel Průša, ale v semifinálové jízdě obsadil třetí příčku a ta ho nasměrovala do jízdy o 5. - 8. místo. V té slánský bojovník obsadil druhou příčku, což mu zaručilo celkové šesté místo. Marek dojel dvanáctý a Nyklová (jako dívka mezi samými mužskými zaslouží velký respekt) patnáctá.

Evropský pohár mládeže se stal festivalem polské ploché dráhy, neboť domácí jezdci v boji o medaile na start finálové jízdy nikoho nepustili a potvrdili, že polská speedway má o svoji budoucnost velmi dobře postaráno. Vítězem se stal Mieszka Mudlo.

V neděli se jel Světový pohár mládeže, kde o zlatou trofej bojovalo 25 juniorů. Kdo čekal, že domácí jezdci opět budou vládnout, musel být notně překvapen. Pořadatelé sice pro úspěch svých barev udělali maximum, když se minimálně kropilo a dráha byla po sobotním závodě dost rozbitá, přesto se polská dominance neopakovala.

Fotbalová příprava: SK Slaný (v modrém) nečekaně přehrál Sokol Hostouň 2:1.
Slaňáci chytili lázeňskou sprchu, bude tenhle pramen léčivý?

Po základní rozpisu jízd kraloval Francouz Noah Urda, který vyhrál všechny čtyři jízdy. O pouhý bod za ním skončili Thies Schveer, Makar Levišin a Seth Norman, a tak o jejich pořadí musel rozhodnout rozjezd, v němž si stříbro zajistila německá naděje Schveer, bronz vyválčil Ukrajinec Levišin a Angličan Norman zůstal bez medaile.

Nejlepší český jezdec, syn bývalého skvělého závodníka Karel Průša dojel devátý se ziskem osmi bodů. Petr Marek vyjezdil šest bodů (11.) a Štěpánka Nyklová skončila se čtyřmi body osmnáctá.

"Vystoupení našich zástupců sice nepřineslo medailové pozice, ale především Karel Průša se v Polsku prezentoval solidním výkonem," prohlásil předseda slánského AK Antonín Vilde, podle něhož slánský jezdec po pátém místě v SGP 4 ve švédské Mallille dokázal, že patří mezi velké naděje tohoto sportu. "Petr Marek střídá v letošní sezoně světlé okamžiky s těmi horšími a v Gdaňsku neměl potřebné štěstí. Štěpánka Nyklová jako další zástupce AK Slaný načerpala především potřebné zkušenosti, které určitě zužitkuje v závěru sezony, kdy se bude snažit uhájit třetí místo v MČR na krátké dráze," doplnil Vilde.

Účast české reprezentace zajistilo jako každý rok Sportovní centrum mládeže AČR při Autoklubu Slaný a po společenské a organizační stránce zvládlo celou akci bez vážnějších problémů. "Zasloužili se o to vedoucí SCM David Filipovský, organizační členové Václav Buřič a Aleš Altman a dlouholetý trenér Miroslav Rosůlek. Svůj podíl na dobré reprezentaci mají také rodiče závodníků," připomněl Antonín Vilde.