Ozdobou šampionátu byla váha do 64 kg, ve které startovali čtyři výteční boxeři včetně Jana Korce. Ten měl štěstí na čtvrtfinálový los. Po vyčkávacím 1. kole souboje s méně zkušeným Lessym to ve druhém rozjel tak, že nad technickým protivníkem měl absolutní převahu. Zejména pak ve třetím kole ho převálcoval.

„Nejúžasnější bylo, když diváci říkali, že jeho fyzička je něco neuvěřitelného," řekl jeho trenér Marek Musil.

Kouč věřil, že jeho svěřenec má šanci i v semifinále, kde se konalo opakování loňského finále v Rakovníku, v němž podlehl kroměřížskému Šerbanovi. „Věřím, tomu, že do třetice ho porazíme. Honza je opravdu výborně připravený a dá do toho všechno," tvrdil Musil, jenž považoval za výhodu, že Korec je po delší zápasové absenci natěšený.

Semifinálovým duelům však kralovali největší favorité. Jeden ze dvou hlavních rozhodčích šampionátu, kladenský Jaroslav Novotný předpokládal, že Korcova živelnost by na chytré boxery nemusela platit, tudíž by se mohl opakovat loňský scénář. Jeho slova se potvrdila.

Šerban dokázal prodat obrovské zkušenosti získané ve více než dvoustovkách utkání. „Byli jsme na něj stoprocentně připravení, ale nestačilo to. Neměli jsme na něj a vyhrál zaslouženě," přiznal Musil s tím, že jeho svěřenec (má okolo čtyřicítky zápasů) se rval, navrch ale měla technika a chytrost.

Šerban pak ve finále prohrál s Chládkem, mistrem Evropy a českým olympionikem, jenž loni v Rakovníku chyběl.

Pouhá minuta dělila od medaile ve váze do 81 kg druhého Kladeňáka na šampionátu, Pavla Piknera.

Nad ostravským Mužíkem vyhrál první dvě kola, chvilka nepozornosti ve třetím se mu však stala osudná.

„Nepohlídal si náhodný úder přímo na bradu, spadl a prohrál technickým k. o.," konstatoval Moulis.
Novotný dodal, že soupeř, jenž už neměl co ztratit, šel do posledního kola vabank a vyplatilo se mu to.