Kosciecha je dosud v pardubické nemocnici, kde ho navštívil v pátek slánský manažer Milan Mach. "Byl jsem u něj celý den a spolu s jeho sponzorem v Polsku vyřizoval jeho sobotní odlet. Robert na tom není nejlépe, a to i psychicky. V tuto chvíli si nedovede představit, že by se pustil do tvrdého souboje na ploché dráze," popsal Mach setkání s nejvěrnější polskou posilou Slaného za iks posledních roků.

Přesto Kosciechu uklidňoval. "Před dvěma roky takhle ve Slaném utrpěl skoro stejné zranění stehenní kosti Martin Vaculík a dostal se z toho. Dokonce je teď v takové formě, že nedávno vyhrál závod Grand Prix," je optimistický Mach, podle něhož jsou optimisticky naladěni i lékaři v pardubickém špitálu.

Manažer ještě neskousl manévr Lukáše Drymla, po kterém skončil právě Kosciecha na nemocničním lůžku. Všichni si pak manévr mohou prohlédnout v pořadu ČT4 Svět motorů, který je k dispozici i na internetu. "Na pořad Svět motorů se moc těším, hlavně aby tam nějaký redaktor nefandil moc Pardubicím. Když jsem po domácím závodě s Pardubicemi kritizoval rozhodčího, tehdy to bylo za vyloučení Kosciechy, tak jsem vše řekl na kameru, ale v televizi se nic neobjevilo," hořce se usmívá Mach. V pořadu ale slovo dostal.

Mach dodává, že podle něj lepší pohled nabízí některé internetové diskuse. "Podle mnohých a mě nevyjímaje udělal Lukáš prasárnu, ale ani nebyl schopen zajít za Robertem do nemocnice nebo mu zavolat," dodal stále ještě hodně naštvaný slánský manažer.