„V pátek jsme hráli pod menším tlakem. Lépe jsme řešili některé situace a docela dost jsme toho pochytali v poli,“ uvedl k prvnímu utkání druhý kouč Kladna Tomáš Samsely, který k týmu přišel během letní přestávky.

Duel v Brně rozhodla silná zbraň domácího celku, který ve své hale umí zatlačit servisem. „Má na tom postavenou hru a dnes mu to vyšlo parádně. My jsme si s tím měli lépe poradit,“ mínil kladenský asistent.

Celek z moravské metropole dokázal skvěle podávat v momentech, kdy se lámaly sety. V druhém a třetím si Kladno vypracovalo zajímavý náskok, koncovky ale lépe řešil jeho protivník.

„Byl celkově šikovnější a o mnoho lépe si poradil s dohrávanými balony,“ poznamenal Samsely a vyzdvihl výtečnou hru brněnského nahrávače. „Musím před jeho výkonem smeknout. Rychlou nahrávkou nám to neulehčil.“

V prvním setu Kladno dvakrát stáhlo na minimální rozdíl čtyřbodové manko, potřetí už si domácí udrželi a sadu ukončili Čeketovým přímým bodem z podání.

Druhé dějství měli hosté dobře rozehrané. I díky dvěma esům smečaře Hýského uhráli pětibodovou šňůru (vedli 13:8). O náskok ale brzy přišli a v koncovce tahali za kratší konec. Tečku za setem udělal dlouhý servis nahrávače Fortuníka.

Také třetí set se lépe vyvíjel pro Orly. Náskok čtyř bodů měli ještě za stavu 15:11, do finální části ale už ztráceli, a byť se díky servisu Křesťana dostali do těsného závěsu (21:22), zápas nezdramatizovali. Brno proměnilo útokem druhý mečbol.  

Po koronavirové pauze odehrálo Kladno tři utkání, z nichž vytěžilo čtyři body. Asistent Orlů míní, že jim schází herní praxe, což se do prosincových zápasů logicky promítá.

„Pro nás je každé utkání přípravou na další a musíme se s tím vyrovnat,“ podotkl slovenský kouč s tím, že v extralize je vidět, jak si všichni zakládají na servisu. „Nikdo nám nic nedá zadarmo. Bude to těžké, ale věřím, že půjdeme nahoru,“ uzavřel Samsely.

Brno – Kladno 3:0.
Sety: 20, 22, 22. Esa: 6:3. Bloky: 11:8. Čas: 73 minut.
Kladno: Zajíček (4), Křesťan (12), Kraffer (5), Kyjanica (3), Fortuník (3), Hýský (12), libero Kunc. Střídali: Palgut, Mikulenka J. (2), Mikulenka Vl.