Český rekordman bude největší hvězdou mezinárodního atletického mítinku Kladno Indoor. Ten je i letos součástí World Athletics Indoor Tour a je zařazený mezi bronzové podniky tohoto seriálu. Kromě obou soutěží ve vrhu koulí se muži a ženy představí ve výškařském sektoru.

Staněk je od roku 2021 výkonem 21,20 metru držitelem rekordu kladenského mítinku. Loni ho však porazil Nor Marcus Thomsen. S ním se představí pět dalších pokořitelů hranice 21 metrů, ale dá se s jistotou předpokládat, že Staněk si bude chtít kladenský primát vzít zpátky. Mimochodem jeho český rekord má hodnotu 22,17.

Koule pozvánkou pro fanoušky

Na startu budou i dva zástupci kladenské atletiky David Tupý a Tadeáš Procházka. „Mám radost, že si naši kluci zazávodí se špičkovými koulaři, ale pochopitelně i z účasti Tomáše Staňka,“ pochvaloval si ředitel Kladno Indoor Jakub Kubálek.

„Uvidíme, jak je zahraniční konkurence dokáže vybičovat. Minimálně kvůli tomuto závodu bych chtěl atletické fanoušky do naší haly určitě pozvat,“ prohlásil ředitel mítinku.

Ve výšce žen nebude chybět obhájkyně loňského prvenství Ukrajinka Julia Čumačenková. Ostatně Česká republika - potažmo Kladno - je její oblíbenou závodní destinací. Vždyť v minulé sezoně ovládla i mezinárodní venkovní mítink na Sletišti.

Ghazal se pokusí o obhajobu

Mezi výškaři je největší hvězdou Syřan Majd Eddin Ghazal, který hájí barvy A.C. Tepo Kladno v české atletické extralize. Někdejší bronzový medailista z mistrovství světa v Londýně 2017 by rovněž rád navázal loňský triumf.

Nadále pokračuje spolupráce s dalším středočeským mítinkem Hvězdy v Nehvizdech, který se koná o tři dny později. „V tomto výhodném modelu pokračujeme. Máme hodně podobný základ startujících závodníků, kteří v Česku pár dní zůstávají a nastoupí na obou akcích.“

Jakub Kubálek je nadšený, že se kladenskému klubu podařilo halový podnik uspořádat. „Doba je zlá a organizovat jednu mezinárodní akci v zimě a druhou v létě, není vůbec jednoduché,“ zmínil funkcionář mítink Kladno hází, který se na Sletišti uskuteční 13. června.