Jedná se o první závody v tuzemsku, kde mohou diváci vidět nejvyšší mistrovskou úroveň, která se v této disciplíně jezdí, tzv. Masters, kde jezdec vede koně jen jednou rukou. Spolu s nejvyšší třídou se budou konat i národní soutěže od kategorie dětí s vodiči až po pokročilé, včetně otevřené soutěže pro všechny, kteří si chtějí tuto zajímavou disciplínu vyzkoušet. Bude možné vidět jezdce z Německa, Rakouska, Nizozemska a Polska.

„Závody budou rozhodovat zkušení mezinárodní rozhodčí. Soutěže jsou otevřené koním všech plemen. Během závodů bude probíhat i zajímavý doplňkový program - můžete se těšit například na Dog dancing, disciplíny, Králičí hop a různé soutěže. Děti si užijí malování na obličej a jízdu na ponících, pro dámy bude připraven tým profesionálních vizážistek, od kterých se můžete nechat nalíčit,“ popisuje program majitel jezdeckého areálu v Královicích Luděk Šofr.

PŘEDBĚŽNÝ SOUTĚŽNÍ PROGRAM:
Pátek:
Slavnostní představení rozhodčích a jezdeckých dvojic
Drezurní testy 
Pauzy vyplní: Dogdancing, Týna Maternová a její maskot Colunguele, čtverylka organizátorů, jízdy pro děti v sulce tažené ponym Vall-E
Sobota:
Testy ovladatelnosti
Pauzy vyplní: ukázka Králičí Hop, soutěže pro děti a dospělé
Dekorování soutěží Z a L
Neděle:
Rychlostní testy soutěží S, P a M
Otevřená soutěž pro začínající jezdce
Soutěž pro děti s vodičem
Pauzy vyplní: soutěž pro dospělé a děti, stánek malování na obličej pro děti, stánek líčení od vizážistek zdarma, jízda pro děti v sulce tažené poníkem Piškotem.