Předpověď počasí nevěstila příznivé informace a ty se také hodinu před zahájením naplnily. Dráha však byla připravena kvalitně a pořadatelé z AK Slaný si dokázali s dešťovou přeháňkou poradit.

Do Poháru AČR - Přeboru ČR bylo přihlášeno 21 jezdců a osm z nich muselo absolvovat kvalifikační jízdy, ze kterých Martin Gavenda, Jan Kvěch a Patrik Linhart postoupili do hlavního závodu, na Rostislava Ciferského a Františka Kliera zůstaly role náhradníků a pro ostatní vystoupení před slušnou diváckou kulisou končilo.

Vrcholem závodu, který měl celkem 34 rozjížděk, bylo vystoupení vítězného Eduarda Krčmáře. Ten při neúčasti výtečného Milíka zase nezaváhal a je na nejlepší cestě vyhrát titul. Druhé místo si ze Slaného odváží domů do Kutné Hory zkušený Josef Franc z pražské Markéty, který prohrál pouze s Krčmářem a ukázal, že svými výkony jasně stačí na mladší kolegy nejen z pražského klubu. Třetí příčka patří Janu Kvěchovi. Junior Markéty Praha nebyl nominován na další klání v nejvyšší v polské soutěži družstev a tak využil možnosti představit se tuzemskému publiku.

Pozitivním překvapením nejen slánského závodu je letošní forma dalšího nadějného juniora z pražského klubu Daniela Klímy, který měl v Plzni poměrně těžký pád, ale dokázal se důsledně připravit na slánské klání a zisk 11ti bodů jej katapultoval na čtvrtou příčku. Nechal za sebou i zkušené klubové kolegy Ondřeje Smetanu a Zdeňka Holuba.

Nástup mladší jezdecké generace potvrdil ve vyrovnaném mítinku rovněž Petr Chlupáč a překvapivě v dobrém světle se prezentoval i Václav Kvěch, kterého z vedoucí pozice v jízdě č. 18. vyřadilo vypadlé rameno a v důsledku této indispozice měl nepříjemný pád.

Po třináctileté pouze se na ovály vrátil slánský Patrik Linhart. Dokázal postoupit do hlavního závodu a jeho vystoupení - i když nebodoval a závod pro defekt motoru nedokončil - nebylo žádnou ostudou. Ukázal, že i po tak dlouhé pouze a několika trénincích plochou dráhu jezdil nezapomněl a mohl by tak inspirovat i některé další jezdce kteří své učinkování ve sportu levých zatáčkách předčasně ukončili.

Junior AK Slaný Vojtěch Zamazal přes kvalifikační rozjížďky do hlavního závodu nepostoupil a na svém výkonnosti bude muset pod dohledem trenéra klubu Miroslava Rosůlka intenzivně zapracovat.

Mistrovství ČR juniorů v kubatuře do 250 ccm přivedlo na start osm jezdců v této kategorii a ti potvrdili, že práce z mládeží přináší pozitivní výsledky. Diváci tak mohli sledovat nástup nové jezdecké generace, ze které je jen krůček k přechodu do klasické kategorie ploché dráhy. O postavení na stupních vítězů musely rozhodnout dodatkové rozjížďky, v nichž se nejprve Adam Bednář vypořádal s Vojtěchem Šachlem a obsadil třetí příčku. Prvenství si se Slaného odvezl Jaroslav Vaníček z AK Markéta Praha, jenž v boji o příděl 20ti tabulkových bodů porazil pardubického Jana Hlačinu.

Antonín Vilde