Pardubického Václava Milíka (21) fantasticky doplňoval také o tři roky mladší Eduard Krčmář, nejtalentovanější jezdec AK Slaný.

„Mělo to ohlasy. Přece jen jsme oba junioři a porazili jsme zkušené jezdce. Jako sen," usmívá se Eduard Krčmář, který už o triumfu vyprávěl i v České televizi na kanálu ČT sport.

V Divišově pro něj ale závod nezačal moc šťastně. Hned v prvním duelu proti Ukrajině se střetl ve druhé zatáčce s Andrejem Karpovem, oba upadli a zasahovat musela záchranka.

Hůř dopadl Karpov, který silně krvácel z obličeje a lékař měl dokonce podezření na zranění páteře. Proto nebyl doporučen jeho převoz do nemocnice sanitním vozem a přivolána byla helikoptéra. Nakonec má Ukrajinec tři zlomené obratle.

„Rozhodčí z jízdy vyloučil mě, prý jsem mu dal hák do předního kola. Ale já byl při výjezdu ze zatáčky před Ukrajincem, jemu se zvedla motorka a najel mi na zadní kolo. Tím mě převážil," nabídl svou verzi Krčmář, který na rozdíl od Ukrajince mohl pokračovat.

A s Milíkem jeli bravurně. Po úvodní ztrátě s Ukrajinou je o dva body připravil jeden silný ruský výběr ve složení Denis Gizatulin – Vitalij Bělousov.

Naopak jasně největší favorité, tým Polska, přišel brzy o zkušeného Adriana Miedzinského, který v minulosti oblékal rovněž vestu extraligového slánského týmu a později se ukázalo, že utrpěl dvojnásobnou zlomeninu chodidla.

Čeští mladíci se tak utkali s párem Damian Balinski – Sebastian Ulamek a osmnácté jízdě je poradili zcela jasně 5:1. To rozhodlo o jejich titulu. „Věděli jsme, že tohle bude nejtěžší jízda. Ale skvěle se nám povedl start a šlo jenom o to, takticky pozice udržet, což je ve dvojicích základní pravidlo úspěchu. S Vencou jsme kamarádi, což při takovém závodě pomůže," je přesvědčen Eda Krčmář.

Češi v konečném účtování nechali za sebou Poláky o dva body, Krčmářovi pogratuloval i Sebastian Ulamek hájící dlouhé roky slánské barvy v extralize. „I s ním jsme kamarádi, takže nám to snad přál," usmál se slánský talent.
V obou jezdcích má česká plochá dráha, která v posledních letech stagnuje, po delší době dva velké talenty, kteří mají i výborné zázemí. Vždyť Krčmář i Milík byli nejlepšími členy týmu Čechů, který bojoval nedávno v mistrovství světa družstev.

„Právě tam nám trenér Špinka řekl, že s námi počítá do Divišova, takže jsme se těšili dlouho dopředu. A je pravda, že bychom v budoucnu rádi něco dokázali," plánuje mladý Slaňák, který by s Milíkem určitě navázal na doby, kdy Jiří Štancl vyhrával jednu Zlatou přilbu za druhou, Aleš Dryml starší vozil medaile z MS na dlouhé dráze a Zdeněk Kudrna nebo Roman Matoušek vyrovnaně soupeři s ostatními borci ve finále MS jednotlivců.

O nadcházejícím víkendu plochodrážní sezona končí. Juniory čekají dva závody v Pardubicích a pozornost bude upřena finále jednotlivců, kde se duo Milík – Krčmář tentokrát bude prát. V čele seriálu je sice o jediný bod Krčmář, ale protože nejlepší výsledek se škrtá, je na tom aktuálně o něco lépe Milík. „Jsme kamarádi, ale na dráze soupeři, nedáme si nic zadarmo. Doufám, že ho nechám za sebou, i když bude na domácí dráze," dodal Eduard Krčmář.

Finálový závod ME dvojic (Divišov): 1. Česká republika 26 (Václav Milík 15, Eduard Krčmář 11), 2. Polsko 24 (Damian Baliňski 15, Sebastian Ulamek 9), 3. Rusko 20 (Denis Gizatulin 9, Vitalij Bělousov 11), 4. Německo 17 (Tobias Busch 10, Michael Hartel 7), 5. Lotyšsko 16 (Andrzej Lebeděv 8, Kjastan Puodžuks 8).