Důvod, proč soutěž zavítala do Saska, je ten, že se do ní přihlásil společný tým AK Březolupy & MC Meissen a mimo jiné si oba rozdělili i pořadatelské povinnosti. Na jihu Moravy se závod konal 21. června a podle sportovního kalendáře nyní byli na tahu jejich němečtí kolegové.

Divákům se představily týmy AMK ZP Pardubice B, AK Slaný, AK Markéta Praha B a již avizovaný kombinovaný celek AK Březolupy & MC Meissen. Volný los tentokrát připadl PDK Grepl Mšeno, který je prozatímním lídrem prvoligové tabulky.

První liga doposud nabídla vyrovnaný průběh jednotlivých klání a nejinak tomu bylo i na oválu meissenského Motorsportclubu.
Mítink začal dost nešťastně, když v úvodní jízdě tvrdě upadl domácí Mathias Bartz, jenž z přemíry snahy kolidoval s pardubickým Josefem Novákem a být transportován do nemocnice s diagnózou zlomeniny klíční kosti.

Pokračovalo se až po delší pauze a především oslabená domácí sestava nenechávala nikoho na pochybách, že je na závod po všech stránkách výborně připravena. Trio Martin Gavenda, Martin Málek a Ronny Weis se po první čtvrtině usadilo do čela a nemínilo své postavení opustit.

Především místním publikem motivován Weis převáděl excelentní výkon a v základní části ztratil pouze jeden bod. A vzhledem k tomu, že i Gavenda s Málkem vozili do cíle důležité body, německo-český tým již vedoucí postavení neopustil.

Druhé místo po základní části ze ziskem 26 ti bodů patřilo AK Slaný a to především zásluhou famózně jezdícího Eduarda Krčmáře. Toho manažer Jaroslav Drbal poprvé vyslal na ovál v jízdě č. 9 z pozice traťové rezervy a mladý slánský jezdec postupně zasáhl do dalších čtyř jízd a výsledkem jeho snažení byly vždy tři vítězné body, to znamenalo maximální patnáctibodový zisk v základní části závodu.

Třetí příčka po šestnácti rozjížďkách patřila pardubické ZP, jejíž jezdci vybojovali 23 bodů a v závěrečné sedmnácté finálové jízdě měli ještě šanci ohrozit dosavadní druhou pozici slánského celku, v níž by ovšem Východočeši museli zvítězit a slánský jezdec nebodovat.

Dramatičnost mítinku dále umocňovala skutečnost, že AK Slaný v té chvíli mělo ještě naději na celkové vítězství. Vše za předpokladu, že Slaňák ve finálové jízdě zvítězí a domácí jezdec nebude bodovat.

Za těchto okolností na ovál vyjeli Ronny Weis, Ondřej Smetana AK Markéta, Tomáš Suchánek (ZP Pardubice) jezdící v Meissenu ve skvělé formě a Eduard Krčmář.

Skvělý start předvedl Krčmář a jezdil na vedoucí pozici před Weisem a Suchánkem, ovšem pardubický jezdec se nejdříve vypořádal s Němcem, jehož předjel i Smetana a v těchto okamžicích si Slánští jeli pro vítězství.

Jenže zkušenost pardubického jezdce a neustálé útoky na slánského juniora, přinesly ve třetím kole předjetí a to znamenalo výhru Suchánka ve finálové jízdě, ale především uhájení vedoucí příčky celého závodu pro domácí klub.

Slánské družstvo opět doplatilo jako v předešlých kláních na nevyrovnané výkony jednotlivých členů sestavy nebo na defekty strojů. Ty provázely především Romana Čejku, jenž svou úvodní jízdu vyhrál, ale pak ho zradily oba motocykly a v závodě nemohl pokračovat. Polský jezdec s českou licencí Piotr Dziatkowiak neměl svůj den a zisk tří bodů je za očekáváním.

Na dobré výsledky letos zatím marně čeká Michal Dudek, dva body jsou hluboko za jeho možnostmi. Radim Chod, který se k ploché dráze po odmlce vrátil, nezklamal a ze dvou jízd získal tři body.

Jediný Eduard Krčmář předvedl publiku plnohodnotný plochodrážní výkon, jenž měli možnost sledovat i slánští příznivci sportu levých zatáček, pro které slánský klub připravil autokarový zájezd.

Výsledky: 1. AK Březolupy & MC Meissen 29 bodů (Ronny Weis 11, Martin Gavenda 9, Martin Málek 9, Mathias Bartz 0), 2. AK Slaný 28 (Radim Chod 3, Roman Čejka 3, Piotr Dziatkowiak 3, Michal Dudek 2, Eduard Krčmář 17), 3. AMK ZP Pardubice B 26 (Hynek Štichauer 6, Jaroslav Petrák 3, Josef Novák 3, Tomáš Suchánek 14), 4. AK Markéta Praha B 20 (Steven Mauer 3, Michal Škurla 5, Filip Hájek 0, Ondřej Smetana 5, Zdeněk Holub 7).

Průběžný stav I. ligy: 1. PDK Grepl Mšeno 4 závody – 12 bodů (108), 2. AK Březolupy & MC Meissen 4 – 12 (100), 3. AMK ZP Pardubice B 5 – 9 (115), 4. AK Markéta Praha B 4 – 9 (107), 5. AK Slaný 3 – 8 (80).

Rudolf Muzika, Antonín Vilde