Na svítkovském oválu chyběla silná dvojice Václav Milík a Jan Kvěch, oba reprezentanti se připravují ve svých polských klubech na zahájení místní nejvyšší soutěže. Krčmář toho na úvod Poháru Autoklubu ČR, jak se letos šampionát jmenuje, využil perfektně. Soupeřů nedal prakticky žádnou šanci a o tři body za sebou nechal zmíněnou dvojku Franc - Smetana.

Za nimi skončil na čtvrté příčce březolupský Martin Málek, který hájí s týmem barvy Slaného. V Pardubicích potvrdil, že ještě zdaleka nehodlá vyklízet své pozice.

Do prvního pohárového závodu měl zasáhnout i druhý slánský závodník Milan Dobiáš, tomu se ovšem po absolvování tréninku obnovilo zranění kolenních vazů a do bojů tak na doporučení lékaře závodu nezasáhl.

Další mítink Poháru AČR je na programu 14. června v Plzni a následně čeká závodníky pokračování 18. června ve Slaném, kde se od 17:00 hod uskuteční třetí seriálu.

Pořadí: 1. Eduard Krčmář (AK Slaný) 15, 2. Josef Franc 12+3, 3. Ondřej Smetana (oba Markéta Praha) 12+2), 4. Martin Málek (AK Březolupy) 11, 5. Petr Chlupáč (Markéta) 11, 6. Hynek Štichauer (ZP Pardubice) 10, 7. Zdeněk Holub 9, 8. Daniel Klíma (oba Markéta) 8.

Déšť zlobí mladíky

Ve středu 3. června se rovněž závodilo ve Slaném, kde byl na programu původně druhý závod seriálu PRO - TEC Speedway Mini Cup 125 ccm na malé dráze. Úvodní mítink Mini Cupu na pražské Markétě 28. května spláchl déšť a počasí se jak k závodníkům, tak i k pořadatelům zachovalo stejně i při druhém pokračovaní.

Ve Slaném se sice odjelo osm jízd, ale následná průtrž mračen neumožnila absolvovat další rozjížďky a tak byl závod ukončen.

Další mítink PRO-TEC Speedway Mini Cupu je na programu ve středu 10. června a opět se mladí jezdci ve věku 10-15 let sedlající stroje kubatury 125 ccm sejdou ve Slaném, kde od 17:00 hod. budou bojovat o první body do tohoto seriálu.