Kapitán poražených Filip Křesťan přiznal, že každá porážka bolí. „Myslím ale, že za výkon se vyjma třetího setu nemusíme stydět. Musíme mít na vědomí, že náš soupeř aspiruje na mistrovský titul," uvedl.

Hru jeho týmu po utkání ocenili aplausem i diváci. „Atmosféra byla super. Chtěl bych poděkovat všem, kdo dnes přišli. Bylo krásné před nimi hrát a my si toho ceníme," řekl kladenský smečař.

Začátek utkání měl v sobě kus symboliky. První bod zápasu získali domácí a bylo to zásluhou jediného Kladeňáka na hřišti, mladého blokaře Štěpána Trojana.

První set se ze začátku lépe vyvíjel pro Kladno (8:7), než ovšem přišel na servis mladičký Džavoronok, jenž dokazoval, jaký v něm třímá talent. Po jeho tvrdých podáních získali hosté čtyřbodový náskok (12:16) a sadu v klidu dotáhli do vítězného konce.

V druhé odskočili hosté hned na začátku (1:4) a přes bojovný výkon domácích si náskok nejen udržovali, ale i zvyšovali až na rozdíl šesti bodů.

Kladenští se však nenechali zlomit a set ještě zdramatizovali. Třemi bloky snížili na 22:23, další vydařená obrana znamenala stav 23:24. Až poslední útok Varů vytloukl domácí bloky.

Křesťan mínil, že tady se lámal chleba. „My to bohužel nedokázali přetavit ve výhru. Jede se dál, pořád to byl první zápas," řekl s tím, že proti takovému soupeři je nutné dobře servírovat. „Jinak není šance," dodal.

Závěrečné dějství bylo vyrovnané pouze do stavu 5:5, když pak Západočeši odskočili, byl zbytek sady jen otázkou skóre.

Kouč vítězů, Kladeňák Petr Brom čekal těžký zápas, takový, jaký na začátku sezony bývají.

„O síle Kladna jsme věděli, i když má nový tým. Hráče jsem nabádal ke koncentraci a bezchybnosti, což se nám dařilo," uvedl a prozradil také taktický záměr.

„Chtěl jsem, abychom v setu vždy vedli a byl klid. Nechtěli jsme dopustit vyrovnaný stav, to je pak každý soupeř nepříjemný," řekl a doplnil, že v posledním setu z jeho svěřenců spadla tíha.

Kladno – Karlovarsko 0:3 (-20, -23, -15).
Čas: 78 minut. Diváci: 520.
Kladno: van Haarlem, Kullo, Trojan, Seifert, Bouza, Křesťan, libero Sadílek. Střídali: Nesvačil, Lenc.